indir

Tahsin Bey’in yaşı neredeyse 70’e dayanmıştı. Bu mertebelere gelene kadar ezmediği kimse kalmamıştı. En son ezdiği kişi ise Cansel’in büyük kızı ve sevdiği adamdı. Şimdi ise küçük kızıydı.

Lisenin son dönemlerine doğru, küçük kızda değişiklik olmaya başladı o somurtkan kız gitmiş yerine gülen şen şakrak bir kız gelmişti. Üstelik birde süsüne püsüne önem vermeye başlamıştı bu durum uzun bir zaman daha devam edince babası çalışma odasına çağırarak:

   ‘Kızım bu sıralar sende değişiklikler görüyorum. Söyle bana yoksa bir sevdiğin mi var’ dedi tok bir ses tonuyla. Onun sözleri kızın yüzünü kızarmasına sebep olmuş, Bu yüzden de kafasını yere eğmişti.

Onun susup kafasını yere eğdiğini gören Tahsin Bey:

   ‘Kızım sustun Yoksa…’dedi, bu sözü hem hayret hem de tehdit edercesine konuşmuştu.

‘Şey baba’ dedi, kız lafı ağzında geveleyerek.

 ‘Anlaşıldı anlaşıldı’  dedi babasıTahsin Bey, sert bir ifadeyle ardından eliyle işaret ederek kızının gitmesini istedi. O, çıkınca telefonunu eline alarak birilerini aradı karşısındaki kişi telefonu açınca:

‘Şahin Sana bir işim düştü’ deyince Şahin Sitemli bir şekilde:

  ‘Zaten Sen işin düşmedikçe aramazsın’ sitemli bir şekilde

Onun sözleri karşısında Tahir Bey:

‘Haklısın Sevgili dostum Bundan dolayı senden özür dilerim’ dedi

‘Dostum dostum sen ve özür dilemek’ son sözünü üstüne basarak söylemişti Şahin Bey. Çünkü biliyordu ki arkadaşı hiç bir zaman özür dilemezdi. ‘Hadi söyle yine ne istiyorsun’

‘Kızım son zamanlarda çok değişti. Onu bu kadar değiştiren sebebi araştırmanı istiyorum. Kızımı bu kadar değiştiren sebebin ne olduğunu araştırıp bul bulabilirsen beni memnun etmiş olursun’ dedi Tahir Bey

   ‘Pekâlâ!’ dedi Şahin Bey, ardından telefonu kapattı. O telefonu kapattıktan sonra adamlarına haber verdi. Adamları gelince telefonundaki resmi onlara gösterdi. Ardından onlara:

    ‘Resimdeki bu kızı takip edeceksiniz. Nereye gidiyor, ne yiyip içiyor, kimlerle arkadaşlık ediyor, hepsini öğreneceksiniz ve bana rapor edeceksiniz’ dedi tok bir sesle.

Tags:
Paylaş
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account