IMG-20210516-WA0000

Evinin ihtiyaçlarını almak için dışarıya çıktı genç adam. Arabasına bindi ve yola çıktı. Çarşıya gelince uygun bir yere park ettikten sonra yürüdü karşısına büyük AVM ve Küçük Bir bakkal çıktı ilk önce hangisine gideceğini bilemedi. Sonra Düşündü ki AVM’lere herkes gidiyor ama bakkallara uğrayanlar çok az. Önemli olan onları ayakta tutabilmek. Çünkü onlar Dar gelirli vatandaşların umudu. Onlar ortadan kalkarsa Dar gelirli vatandaşlar daha da çok zor durumda kalacaklardır. O yüzden bakkala gitmeye karar verdi. Bakkalda yaşlı nur yüzlü bir adam vardı.

Yaşlı adam, genci görünce ona

Hoş geldin oğlum dedi buyur ne ihtiyacın varsa söyle yardımcı olayım. Eğer Paran yoksa da deftere yazarım sonra ödersin. Eğer ödeme gücünde yoksa benden Helal olsun dedi güler yüzlü bir şekilde

Yaşlı adamın sözleri cadının Gözlerin dolmasına sebep oldu. Demek ki bakkallar,  düşündüğünü gibiydi. Bu yüzden de gözleri dolmuştu.

Genç adam ihtiyaçlarını söyleyip parasını verip tam çıkacakken yaşlı adam ona durdurdu ve ona şöyle dedi.

Evlat biliyor musun bugün İlk siftahımı Seninle yaptım, dedi  iç çekerek bu AVM’ler yapıldıktan sonra bizim işlerimiz azaldı evlat Eskiden burası insan kalabalığından geçilmiyordu parası olmayana veresiye verir deftere yazardık. Bizden Veresiye alanlar daha sonra paralarını öderlerdi. Durumu iyi olmayan Oradan da hiç almazdık Oysa AVM’ler öyle mi dedi gözleri hüzünlü bir şekilde oralara giderken cebin dolu olmalı.

Yoksa hiçbir şey almadan zorunda kalırsın Dedi Sitem edercesine.

O öyle haklıydı ki bu durum karşısında Hiçbir şey diyemedi genç adam sadece Evet haklısın amca diyebildi.

Yaşlı bakkalla konuştuktan sonra aldığı  malzemelerle eve döndük genç adam. Ne çok şey almıştı böyle. Onları mutfağa taşıyana kadar kolları çıkmıştı adeta. Neyse ki sonunda taşımıştı. Aldıklarını bir güzel yıkadıktan sonra yemek yapmaya koyuldu. Yaptığı yemeği yemeğe başladı. Yaptığı yemek öyle güzeldi ki yemeğe doyamıyor da bir türlü. Yalnız bir tarafı hep eksikti Çünkü yalnız yaşıyordu annesi ve babasını yıllar evvel kaybettiğinden beri yalnız yaşıyordu ailesi ölünce akrabalarından bir müddet kalmış onların hal ve hareketlerinden dolayı da yalnız yaşamaya itilmişti. Yalnız kaldığı dönemlerde zaman zaman kız arkadaşları olmuş Ama onların hiçbiri ile bir bağ Kuramamıştı. Arkadaş oldukları ya onu terk ediyorlar ya da onların aileleri tarafından reddediliyordu Bundan dolayı da yalnız kalmak zorunda kalmıştı genç adam.

Tags:
Paylaş
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account