SİS

GİRİŞ VE TANITIM

 

    “Öncelikle bir konuya değinmek isterim; sadece ben değil herhangi bir yazar içinde yazardan habersiz veya izinsiz eseri yaymak, kopyalamak yazara ve emeğine yapılan büyük bir suç ve saygısızlıktır. Bu yüzden eserin izinsiz paylaşımı, kopyalanması, basılması kesinlikle yasaktır. “

     Bu eserde sizlerle bir şehirde yapay yağmur üretmek için yapılan bilimsel çalışmaların yanlışlıkla çeşitli maddelerin karışması dahilinde çalışmanın devasa bir sise dönüşmesi ve tüm şehrin tamamında göz gözü göremeyecek derecede yoğun bir sis ve beraberinde bu sisten korkan halkın panikle işleri daha da karıştırması bu sisin ortadan kalkması için laboratuvarda çalışan bir grup bilim insanının da işlerine engel olmasına yol açıyor. Bu büyük sorunu çözmek için uğraşan grup bakalım bu sorunu çözebilecek mi?

     Karakter Tanıtımı:

     A. Ana Karakterler:

– Toprak:  27 yaşında çok zeki ama bir o kadar da tembel olması onun hikayemizdeki eğlenceli kişiliğini oluşturuyor. Öğrenciliği çok başarılı geçmiştir; kolejlerde okutulan Toprak üniversiteyi de Fransa’da bitirmiştir. Ve buna ek olarak da oldukça yakışıklı olması Melis’i zamanla cezbetmiştir. Ve de Barış’la oldukça iyi anlaşıyorlar. 
– Barış: 26 yaşında ve pek zeki olmayan ancak sürekli okuyan ve araştıran bir kişilik. Ama ne yazık ki bugün yediğini yarın unutuyor (yazık). Toprak’la da iyi anlaştığından zeka konusunda onun arkasında kalarak kendini çok zeki gibi gösteriyor. Ancak zeki olmasa da hava ve havacılık konusunda gayet bilgili. 
– Melis:  Melis tam olarak acayip biri. Zeki, bilgili, pek tembel olmayan ama çalışkan da olmayan bir kişiliğe sahip. Yani Toprak’la Barış’ın karışımı desek yeridir. Ama daha 23 yaşında olduğundan aklı havada. Ve aşk arıyor. Melis’in bu ilginçliği ve aşk arayışı hikayemize renk katacak gibi görünüyor.

     “Biz bu üçlüye bilim ordusu diyeceğiz kısaca”

B. Yardımcı Karakterler:

Kısaca;
– Ateş: Kendisi haber sunucusu ve spikeri. İşi gereği her şeyi uzatmayı, abartmayı çok seviyor. Allah dikkat!
– Mehmet: Şeyh Murat’ın öğrencisidir. Bilime hocası gibi inanmayan sürekli hocasının fikirlerine maruz kalmış bizim bilim ordumuzu engellemeye çalışan cahil birisi. Bilirsiniz işte cahille savaşılmaz. 
– Şeyh Murat: Kendisi bir din ehli. Fakat işi biraz abartarak dinden başka hiç bir şeye inanmıyor. Ve her şeyi dini bir nedene bağlamayı da çok seviyor. Yalan, yanlış, saçma umurunda bile değil. 
– Profesör:  Bizim bilim ordumuzun baş profesörü, pek bilgili; işin ehli diyebileceğimiz bir zekaya ve bilgeye sahip. İlk projesi olmadığından pekte tecrübeli biri. Ancak Toprak’ın zeki olmasına gıcık ve kıskanıyor gibi… 
– Hekimbaşı Hasan Bey: Şehrin hastanesinde baş hekimlik yapıyor. Göğüs hastalıkları konusunda uzman…
– Merve Hanım: Hasan Bey’in eşi, çok becerikli, on parmağında on marifet olan bir hanım. Ancak çokta pimpirikli her şeye hemencecik telaşlanması bilim ordumuzun üyelerini sinir etse de yemekleri, pasta börekleri sayesinde Merve Hanım o siniri çok kolayca ortadan kaldırabiliyor. 

Bölümlerin devamı gelecektir… Artık eserimi okumaya başlayabilirsiniz. İyi okumalar…

Tags:

Paylaş
2 Yorum
  1. FanastikYazar 1 sene önce

    Şeyh leri çıkartırsan sıkıntı yok

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account