80229e6a569df0aaac60ef7f45005668

Bugün biraz yorgun,biraz kirli,her şeye öfkeliyim.Hayır, herhangi bir şey olmadı ama iyi değilim.Yine benliğime sığındım.Kimseden ummadığım medeti yine kelimelerden umacağım.Çok karmaşığım,çok dengesizim.Kimi zaman en merhametli kimi zaman caniyim,kimi zaman en tez canlı kimi zaman en sabırlıyım, kimi zaman en enerjik kimi zaman en depresifim.

Bir insan kendine dahi sahte gelebilir mi?Geliyor işte.Ağlasam sahte,gülsem sahte,sakinsem sahte,sinirliyken sahteyim sanki.Bir çığlıklarım,bir onlar gerçek.

Kötü bir koku var tam burnumun ucunda;

ciğerlerimi yakan,ruhumu sömüren bir koku.Sanki kulaklarım ahraz,gözlerim âmâ,dilim lâl öyle elim kolum bağlı öyle çaresizce soluyorum bu kokuyu.

Çocukluğumu elimden alan,beni yavaş yavaş bitiren bu kokudan öylesine nefret ediyorum ki anlatamam.Bir yandan da ciğerlerimi sömüren bu kokuya uyuşturucuya bağımlı bir genç gibi,yanlış kişiye aşık tutkulu bir kadın gibi bağlıyım.

Nefes alıyorum,soluğum ciğerlerime ulaşmadan son buluyor.O dahi beni tüm benliğimle kabul etmiyor.Çirkin bir karanlık var ruhumda,gözlerimin önüne perde çeken bir karanlık.

En yaşamamam gereken acıya mahkum kılındım,en olamaması gereken oldu.Sustum ama.Dilimi lâl ile mühürledim.Gözyaşlarımı gönderdim.Vaveylalarımı yuttum.Yuttuğum vaveyla sayısı o kadar çoktu ki boğazıma kadar vaveylayla doldum.Öyle ki ağzımı açsam acı bir feryat firar edecek dudaklarımdan.Sükuta mahkumdum ben.Hep sustum.Ama size bir şey söyleyeyim mi?Kelimeler ölüm olsa yine konuşurdum.

Bak,okuyosun beni.Benim bile anlayamadığımı sen anla, duyuramadığımı duy,gösteremediğimi gör,fark et beni.Sessiz çığlıklarımı,

kahkahalarımın arasında kamufle olmuş vaveylalarımı duy.Öfkemi hisset,bırak o seni yönlendirsin.Yılma,onunla ancak sen baş edebilirsin.

Kendimi zifiri karanlığa gizliyorum,benliğimi en pahalı hazineyi saklarmışcasına ruhumun en derinlerine saklıyorum,gözlerini kapatıyorum, kulaklarını tıkıyorum ve “Beni gör.”diyorum

“Beni duy.”Dilimin ucuna düşüyor kelimeler,geldiği gibi geri gönderiyorum.Gözlerim doluyor,anında siliyorum.Sinirleniyorum en iyi oyuncudan daha iyi sakin rolü oynuyorum.

Dokunsan ağlayacak gibiyim bu yüzden bu kendimi sakınmalarım.Dokunmayın,ağlarım.

Getpad: insideofmymind

Sürçülisan ettiysek affola.

Tags:
Paylaş
10 Yorum
 1. Anka 2 sene önce

  Emeğinize sağlık çok güzeldi. Okurken hissederek okudum. Kaleminiz daim olsun ☺️

 2. Zeynep Kübra AVŞAR 2 sene önce

  Yüreğinize sağlık

 3. Âwdil 2 sene önce

  Tebrik ederim.Sizin yazılarınızı takip ediyorum,dil ve kurgu çok iyi.İmgelem de çendan bazen zirvesini bulsada,kurgu ve üslup imgelemin bir nebze önünde gibi.Merhum Didem Madak’ın kalemi size yakın…Vaktiyle aynı platformlarda yazdığımız bayan edebiyatçılardan Gülnaz Eliaçık ve Züleyha Çay hanımefendiler ile kaleminiz birbirine çok yakın.İmge konusunu aslında aşmak çok kolay.Kısa okuma seansları ile bunun üstesinden gelebilirsiniz.

  Kaleminizden nice şiirler okumak dileği ile…

  • Yazar
   insideofmymind 2 sene önce

   Merhaba.Öncelikle güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim.Kısa okuma seansları hakkında söylediklerinizi dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz.Henüz 1 yahut 2 ay önce başladı yazma serüvenim buna rağmen bunları duymak beni çok onurlandırdı açıkçası.Tekrar teşekkür ederim.Sağlıklı kalın:)

 4. Emine cagala12 2 sene önce

  Masallah kardesim yuregine saglik

 5. Pluviofil 2 sene önce

  Kaleminize yüreğinize sağlık, güzel bir yazıydı

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account