image_downloader_1617290757073

Güzel bir gün sonunda yorgun düşen Lora anne ve babası ile yatağına gider. Lora henüz 7 yaşında. Hayatı o kadar güzel ki her gece anne ve babasından

‘anne sen bana şarkımızı baba sen de bana bir hiyake anlatır mısın?’ der. Her gece bir şarki bir hikaye ve bunlarin sonunda da hem anne hem de babasi tarafindan güzel bir öpücük alir. Bu gece de aynisi oldu. Anne ve babasi lora nın isteklerini yerine getirdikten sonra odalarina gitti. Lora da tam uyuyacak iken büyük bir patlama ile gözleri falan taşı gibi açılır. Hemen anne ve babasina seslenir. Ama kimse den bir ses gelmez. Biraz yataginda Telaş ile anne ve babasinin gelmesini bekler. Lakin yavaştan yavaşa duman kokuları lora nın burnuna gelir. Anlasilan evde yangın vardi. Lora hic telaş etmeden terliklerini giyerek ayaga kalkar. Ardindan odasının kapısını kapatir. Sonra anne ve babasının ona yangın aninda evde neler yapacağı hakkinda verdikleri bilgiler gelir. Sonra hemen kipisinin alt kismina baddaniyesini sıkıca yerleştirir. Duman iceri bu sayede giremeyecekti. Ardından odasinda bir köşede bulunan yangın söndürme tüpünü alir. Babasının tarif ettiği bicimde yangın tüpünü acar. Olur da yangın büyüyerek odasına ulaşirsa diye. Sonra perdesini acar. Disarida bir cok insan telaş ile eve yardim cagirmaktadir. Daha sonra camini acar ve derin derin nefesler alir. Ardından

*yardım edin. Burada mahsur kaldim. * der. Küçük Lora nin sesini duyanlar daha da telaslanir cunku yangın hızla loranin odasina ulaşmak uzereydi. İtfaiyeler en kisa surede gelir. E tabi bir de ambulans. İtfaiye merdiven ile lorayi alirlar. Lora gözlerini falan tasi gibi acar ve anne babasini arar. Sonra birine *annem ve babam nerede ?* diye sorar. Karsisinda ki kadin bir anda aglayarak *maalesef annen ve baban yanginda öldü. Evinizde dogalgaz patladi. Ve o patlayan doğalgazın yaninda da annen baban varmis * der. Lora o an masum gözleri ile kadina bakar. Sonra *annee! Babaaaa!!! ????*diye aglama baslar. Lora yı hemen ambulans ile hastaneye gotururler. Loraya bir doktor gelerek*bir akraban var mi* der. Lora doktora ağlayarak *hayir hic kimsem yok annem babam vardi onlar da yanginda öldü * der. Doktor polise loranin kimsesiz oldugunu der. Ardından Lora mueyne edilir ve çocuk yurduna goturulur. İste her şey o an baslar. Lora artik kimsesiz bir kizdi. 

 

 

Dipnot=Bu bölüm hikayenin 1. Serisidir. Okunma sayısına göre 2. Serisi çıkacaktır. Eğer okunma sayısı yüksek olur ise hemen sizlere 2. Seride neler olacağını anlatayım.

 

2. Bölüm tanıtımı :

Lora çocuk yurdunda bir çok şiddete mahrus kalacak. Bir gün hırsızlık yapmak ile suçlanacak ve Lora çocuk yurdundan kaçmayı pilanlayacak. Ardından bir çok zorluk ile mücadele edecek. Okumak için caba para kazanmak için emek zarf edecek. 

Tags:
Paylaş
1 Yorum
  1. Âwdil 2 sene önce

    Hoş geldiniz.Lora’nın hikayesi sürükleyici olacak gibi.İkinci bölümü de eklemenizi tavsiye ederim.

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account