3D223ECF-6299-452B-8FA2-9DF872D1B91F

Yüzlerce şiiri acaba gerçekten İstiklal marşımız olsun diye mi yazdılar yoksa ödül olan o paralar için mi?

Belki de gönülden gelmedi yazılan yorumlanan İstiklalimiz bizim emelimizde değmesin göğsümüze namahrem eli, aklımızı ve gönlümüzü veremediysek tabii ki de Mehmet Akif yazacaktı.

Çünkü Mehmet Akif ne para ne ödül ne de alkış istedi sadece Arşı alaya kadar uzanan bir Türklüğün ve istiklâlinin devamı idi.

Sonuç olarak bunu başardı da biliyor muyuz biz Mehmet Akif‘in ölümünden sonra ailesinin halini hatırını bilmiyoruz çünkü bizim Mehmet Akif ile bir işimiz kalmadı ki evet başardık o muhteşem vatansever ve yazar onun içinde yazdı. belki yüzyıllar boyunca o yazdığı maaş bizim and içtiğimiz yemeğinimiz olacak. ama kendisi üç günde unutulacak, çocukları hastalandı bir Allahın kulu da bu Mehmet Âkif’in çocuğu demedi demesinde ama bir evlat diyip elinden tutamadı aç kaldılar sokakta yattılar.

Bizim böyle ecdadımız varken biz nankör evlatlar ne zaman uyanacağız söyleyin bana hala bir istiklal marşının ne şartlar ne zorluklarla ve ne fedakarlıklarla yazıldığını bilmeyen bir nesil yetişiyor. O yüzden demem o ki olsun artık sana dökülen kanların hepsi helal. ve artık olsun bir gencin gözyaşında istiklal ama olmasın devletimin başında bir zeval.  TAYFUN ERDAL

Tags:
Paylaş
1 Yorum

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account