images

Salih, Komiser Yakup’la konuşuyordu ama aklı kızdaydı. Onu yakından göreceği için kalbi heyecandan pır pır atıyordu. İstiyordu ki arkadaşı Komiser Yakup bir an evvel konuşmayı bitirsin ve kendisini kızın yanına götürsün ama yok, Komiser Yakup habire konuşuyor susmak bilmiyordu. Aklı kızda olduğu içinde onun ne dediğini anlamıyor, arkadaşlarının dediklerine kafa sallamakla yetiniyordu.

Komiser Yakup, arkadaşının kendisini dinlemediği görünce sustu. Susmasına rağmen arkadaşı hala dalıp gitmesine devam ediyordu. O da bu durum karşısında öksürüp arkadaşının dalgınlıktan kurtulmasını bekledi. Arkadaşı yine aynı duruma devam edince oturduğu yerden kalktı. Yavaşça yürüyerek arkadaşının karşısındaki sandalyeye oturdu. Onu dalgınlığından kurtarmak için hafifçe sarstı. Bu sarsıntıdan sonra o kendine gelince ona:

      ‘Sana ne oluyor böyle kuzum? Eğer bir derdin varsa söyle de derman olalım’ deyince Salih:

      ‘Yoo bir derdim yok’ dedi yüzü kızararak.

      ‘Mademki derdin yok, o zaman deminden beri neden öyle dalıp gittin?’ dedi Komiser Yakup, sitem edercesine.

Salih, arkadaşının sitem dolu sözleri üzerine kafasını yere eğdi. Ona nasıl diyebilirdi ki tutukladıkları o kızı görmek istediğini. Hem görmek istese arkadaşı sormaz mı ‘o kızı neden görmek istiyorsun?’ o zaman ne derdi arkadaşına. Derdini söylemese bu seferde kızın neden burada olduğunu öğrenemezdi. 

O ikilemdeyken komiser olan arkadaşı:

      ‘Salih, ne oluyor sana. Geldiğinden beri uzaklara dalıp gidiyorsun?’ diye, merak içerisinde sordu.

Salih, bu serzenişten sonra içindeki duyguyu anlatabilmek için derin bir nefes aldı. Ardından arkadaşına:

     ‘Yakup, bunu sana nasıl anlatacağım bilemiyorum. Biliyorsun bugüne kadar annem hariç bütün kadınlardan hep uzak durdum. Onlar bana yakınlaşmaya çalıştıysa da yüz vermedim. Çünkü onların yalakalığını, yapmacık tavırlarını görüyor ve ondan dolayı da uzak duruyordum’ Bunları söylerken komiser Yakup, arkadaşının sözünü nereye getireceğini merak ediyor, sabırla onu dinliyordu. ‘Bugüne kadar hep böyle devam ettim. Bundan onbeş veya yirmi gün evvel bir rüya gördüm. Rüyamda beyazlar içerisinde yüzü peçeyle kapalı bir bayanın bana doğru geldiğini gördüm. O bana doğru geldikçe kalbim sanki yerinden çıkacakmış gibi atıyor, heyecanlanıyordum. O benim yanıma kadar geldi ve durdu. Ardından yüzündeki peçesini açtı. Onu açar açmaz ay yüzü ortaya çıktı. Yalnız hüzün doluydu. Sanki beni kurtar diye bakıyordu. O ay yüzlü bakışı birden bire soldu ve geri adım atıp geldiği yöne doğru gitti. O gidince bende peşinden gittim. O gitti ben peşinden. Bir müddet o şekilde devam ettikten sonra bir adam karşıma çıktı ve bana ‘Kızımı düştüğü durumdan kurtar. Yalvarırım sana kızımı düştüğü durumdan kurtar’ dedi ve ortadan kayboldu. O kaybolduktan sonra bende rüyadan uyandım’ dedi, utana sıkıla

Tags:
Paylaş
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account