images

‘Hayır, yoksa burada mı bana evlenme teklif edeceksin? Hayır, hayır bunu kabul edemem. Ben böyle yerde evlenme teklifi alacağımı ummuyordum’ dedi Ceylan, Salih’in gözlerinin içine bakarak.

              ‘Senin gerçek yüzünü görebilmek için’ dedi Salih, tükürür bir şekilde.

        Beklemediği söz karşısında afallayan Ceylan, önce duraksadı. Ardından ona:

               ‘Ne demek istiyorsun?’

               ‘Ne demek istediğimi çok iyi biliyorsun ama işine gelmediği için anlamazlığa veriyorsun’ dedi Salih, tıslayarak.

        Ceylan, Salih’in sözleri üzerine:

               ‘Ne demek istediğini açıkla, yoksa şurada avazım çıktığı kadar bağıracağım bana sarkıntılık ediyor, diye’ dedi tehdit edercesine:

               ‘Sana da bu yakışır zaten’ dedikten sonra ‘İnsanları küçük görüyorsun, istediğin bir şeyi elde etmek için her yolu deniyorsun, güzelliğinle övünüyorsun hâlbuki güzelliğin bugün var yarın yok, çok kindarsın… daha sayayım istersen’ dedi Salih, bağıra bağıra

        O, Ceylan’a sayıp döktükten sonra kalktı. Birkaç adım yürüdü. Ardından arkasına döndü ve ona:

              ‘Benden uzak dur. Seni gördükçe sinirlerim tepeme çıkıyor. Annem ne kadar istese de seninle asla evlenmeyeceğim, bunu bilesin’ dedi ve hızlıca oradan uzaklaştı.

        ***********

        Bünyamin Bey, kızını birkaç gündür iş yerinde göremiyordu. En iyisi eve gittiğinde sormalıydı, işyerine gelmeme sebebini. O niyetle eve geldi, fakat kızı orada da yoktu.

        Nereye gitmiş olabilirdi bu kız. Şimdiye kadar böyle habersiz bir yere gittiği görülmemişti. Onun nerede olduğunu Berna Hanım bile bilmiyordu.

              ‘Berna, nerede bu kız? Haber vermeden bir yere gitmezdi. Yoksa başına bir şey mi geldi?’ dedi Bünyamin Bey, endişeli bir şekilde.

              ‘Deme öyle bey, neredeyse çıkar gelir’ dedi Berna Hanım, onu endişelendirmemek için.

             ‘Öyle diyorsun da kaç gündür işe bile gelmiyor’ dedi Bünyamin Bey.

             ‘Bey, yoksa Salih’in yanında olmasın? Bildiğim kadarıyla Türkan’ın müvekkili hapishanede yaralanmış’ dedi Berna Hanım.

        Olanları bilmediği için şaşıran Bünyamin Bey şaşkınlıkla:

           ‘Ne olmuş ona?’ diye sorunca Berna Hanım:

           ‘Onu, içeride sürekli rahatsız eden birileri varmış. O bir gece vakti lavaboya gittiği zaman onu rahatsız edenler takip etmiş ve orada sıkıştırıp şişlemişler. İşte ondan dolayı hastanede yatıyormuş. Türkan’da büyük bir ihtimalle şimdi oradadır. O yüzden merak etme’

        Aldığı haber üzerine içi cız eden Bünyamin Bey, Salih’e telefon açtı ve hangi hastanede olduklarını öğrendi. Ardından arabasına atlayıp onun tarif ettiği hastaneye geldi.

        O hastaneye geldiği sıralarda onu takip eden birileri vardı. Onu takip eden Tarık’ın internette konuştuğu gizemli kızdı.

        Acaba onun amacı neydi? Niçin onları takip ediyordu? Bu soruların cevabı ileride belli olacaktı.

        Gizemli kızdan başka biri daha vardı. O Salih’in peşindeydi. Salih nereye gidiyorsa o da onun peşinden gidiyordu. Onun maksadı Salih’in bir sevdiği olup olmadığıydı. Eğer öyle bir şey varsa onu doğduğuna pişman edecekti. Bu Ceylan’dan başkası olamazdı.

        İlk önce Ceylan girdi hastaneye, onun ardından gizemli kız. Gizemli kız, bir gözüyle Ceylan’ı takip ediyor öbür gözüyle de Bünyamin Bey’i takip ediyordu.

        Ceylan, Salih’i gözünden kaçırmak istemiyordu, onun nereye gittiğini öğrenebilmek için. Onun hastaneye girdiğini görünce iyice meraklandı ve o da peşinden hastaneye girdi. O ameliyathanenin önüne gelip durunca o da durdu, ona sezdirmeden. Ayrıca polislerde vardı ameliyathanenin önünde.

        Salih, ameliyathanenin önüne geldiğinde Büşra ameliyattan çıkmış, yoğun bakıma götürülüyordu. Türkan, da onlara eşlik ediyordu. Polislerde onların arkasındaydı.

        Ceylan, sedyeyle götürülen kızı görünce ‘Bu da kim? Eğer Salih, beni bunun için terk ettiyse, onu doğduğuna pişman edeceğim. O kim oluyor ki benim gibi güzel biriyle âşık atıyor’ diyordu kendi kendine. Arkasında bir çift gözün onu gözlediğinin farkına varmadan.

Tags:
Paylaş
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account