images

Selma Hanım, hizmetçiden istediği almıştı ama oğlunun kendinden iyice uzaklaşmasına sebep olmuştu. Zaten içine kapanık biriydi, o olaydan sonra tamamen içine kapanık biri olup çıkmıştı.

Kocasıyla araları zaten bozuktu. O hadiseden sonra araları iyice açıldı. Onlarla araları açıldıkça da kendini kumara veriyordu. Bu şekilde de servetlerini yiyip bitiriyordu. Evleri, arabaları, tarlaları, iş yerleri vardı. Kumar yüzünden onları teker teker kaybediyordu.

Talip Bey, bir gün işine gitmiş çalışıyordu. O çalışırken kapısı sertçe açıldı. O daha ne olduğunu anlayamadan içeriye iriyarı üç adam girdi. O adamların bellerinde silah vardı. Onlar bellerindeki silahlarındaki gösterip karşısına oturdular. Ardında ona:

‘Bakın Talip Bey, size bir hafta mühlet veriyoruz. Bu bir hafta içerisinde borcunuzu ödemezseniz biz gereğini yaparız’ dediler ve silahlarını masanın üzerine sertçe bıraktılar.

Talip Bey, onların tavrı karşısında korkmuştu ama ne dediklerini anlayamamıştı. Bu yüzden de onlara:

‘Siz neden bahsediyorsunuz. Benim kimseye borcum yok’ dedi korku içerisinde.

İçlerinden onların reisi olan adam cebinden senetler çıkarıp onun önüne fırlattı.

Talip Bey, önündeki senetleri görünce karşısındaki kişiye:

‘Bu senetlerde ne?’ dedi merak içerisinde.

Bu soru üzerine karşısındaki kişi cebinden yine kâğıt çıkarıp önüne bıraktı. Talip Bey, önündeki kâğıda bakınca yüzü asıldı. Çünkü önündeki kâğıtta karısı Selma’nın birikmiş kumar borçları görünüyordu.

Adam, Talip Bey’in yüzünün asıldığını görünce kâğıtların hepsini toparladı.  Ardından ona:

‘Şimdi sadede gelelim. Eğer bu senetleri bir hafta içerisinde ödemezseniz, ölümlerden ölüm beğenin’ dedi ve adamlarıyla beraber oradan uzaklaştı.

Talip Bey, adamlar oradan ayrıldıktan sonra bir süre kendine gelemedi. Kendine gelince de ayağa kalktı. Çalışma odasında sinirle bir oyana bir buyana gidip geldi. Siniri geçmeyince sekreterine avukatın aceleyle gelmesini, gelirken de boşanma kâğıdı hazırlamasını ve bu şekilde gelmesini istedi.

Sekreteri, onun isteği üzerine avukata telefon açıp Talip Bey’in isteklerini bildirdi. Avukat aldığı haber üzerine çok geçmeden holdinge geldi. Oradan Talip Bey’in odasına çıktı.

Avukat odasına geldiğinde bile siniri geçmemişti. Eşine sayıp döküyordu. Avukat geldiğini belli etmek için hafifçe öksürdüğü anda sustu.

Avukata oturmasını söyledikten sonra ona:

‘Selim Bey, derhal Selma’dan boşanmam için boşanma kâğıdı hazırlayacaksın. Onu hazırladıktan sonra da geleceksin. Boşanmadan dolayı ona bırakacağım malları belirleyeceksin. Bu dediklerimi hemen yerine getirmen benim için çok önemli’ dedi sert bir ifadeyle.

Avukat, ne olduğunu bilmediği için Talip Bey’e:

‘Talip Bey, bu boşanma işi de nereden çıktı?’ dedi ne olduğunu anlayabilmek için.

Tags:
Paylaş
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account