9dc8ca2b6f731ed81f7113928941bf8a

Rüya mı? Gerçek mi? 

Güzel bir sabahtı. 1 yıldır görmediğim halam izmirden gelecekti. Her zamanki gibi saat 10 da burada olacağını söylemişti. Uzun yoldan geliyorlardı, bunu biliyordum ama erken kalkmak benim için her zaman bir sorun olmuştu ve yine sorundu. Buna rağmen saat tam 10 da uyandım, dünden kalan pirinç pilavı ve nohutlu kabak yemeğini gömdükten sonra telefondan saatime baktım saat 11.07 idi ve hala gelmemişlerdi biraz uzanayım diye düşündüm uyuyacağımı biliyordum annem de biliyordu ve bu yüzden söylenmeye başlamıştı bile. Tüm bu söylenmelere rağmen yatağıma geçtim biraz instagrama girdim ve zaten olan uykum daha da artmıştı amaan diyip uyudum saat 11.30 olmustu bile.

Galk galk galk gakkkkk…
Annem halama ablamın ve benim hâlâ uyuduğumuzu söyleyince halam yukarı bizi uyandırmaya gelmiş ve karga misali öttüğü için başarılı da olmuştu. Bunu ben yapsam ablamın ağzıma sıçacağını bildiğim için halamı susturmaya çalışsam da halam susmadı ve ablamı da uyandırdı, şükür ki Ablam pek kızmadı Özlemiştik çünkü. Aynı zamanda ablam da ben de küçüklüğümüzden beri halamı dinler, ondan çekinir ve kızamazdık. Keşke kendisi de bunun kıymetini bilseydi /:
Saate baktım 12 yi geçiyordu bu saate kalınır mı diye söylenmek istedim ama sustum, uykum vardı çünkü. Pijamalarımı bile değiştirmeden aşağı babanneme indim aynı apartmanda olmamızda dolay ve çok kişiye görünmezdim , komşuların görmesi de pek umurumda değildi, üşeniyordum. Kuzenim, eniştem ve halamla da sarılıp opustukten sonra kahvaltı sofrasında geçtik pişen sucuklar Ablam ben ve kuzenime paylaştırıldı 5 dakika içinde de bitti zaten ne yesem diye etrafa bakıyordum çünkü kahvaltıyla pek aram yoktu ve sabah dünden kalan yemekleri yemiştim zaten bir dilim peynir ve birkaç zeytin aldım ve yavaş yemeye gayret ettim.
Eskiden olsa kapıdan girdikleri anda mal mal sırıtırdım artık pek konuşmuyorum bile şu anki halim daha iyi diye düşünüyorum ama onlar ne düşünür bilemem artık. Umurumda da değil açıkçası.
Dedem her zamanki gibi bana peynir itelemeye çalışıyor yerken beni izliyordu. Sevdiği için yaptığını bilsem de gözünü kırpmadanbaktığı icin rahatsiz oluyordum biraz şımarıklıktı benimkisi.
Dedem aşırı sever ve ve sevgisini aşırı belli ederdi her zaman
Sık sık kavga etsek de babamdan çok baba olmuştur bana, bu aralar hasta; uzun süre hastanede yattı, bundan dolayı üzgündüm ama içimden bir ses yaşadığı için sevinmem gerektiğini söylüyordu ve nedenini bilmediğim bir şekilde şaşkındım.

Kahvaltımı her zamanki gibi erkenden bitirmiştim ama diğerleri yemeye devam ediyordu halam geldiğinde kahvalti faslı uzun sürer zaten hep.
Kapı çaldı küçük halam açmaya gitti misafir sevmediğim için kaçmaya çalışmıştım ama balkonda oturuyorduk ve halam benden önce davranıp kapıyı açmıştı bile, kaçamazdim yani, ablamla birlikte bu duruma söylenirken misafirin ayak sesleriyle sustuk. Halam gelen misafiri balkona buyur etti. Misafiri görür görmez taşlar oturdu kafamda.
bunun bir rüya olduğunu anladım. Çünkü gelen misafir ortaokuldan beri görmediğim hatta ortaokulda bile pek görmediğim etütten tanıştığım asildi.
Bizim eve gelmesinin imkansız olmasını geçtim dışarıda bile görmem pek olası değildi.
Ayrıca dedem öleli 2 yıl olmuştu…

Devami gelecek…

Tags:
Paylaş
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account