IMG-20210411-WA0015

Selamun  aleyküm❤( ” Beni Sev- Aşkın Güzel Hâli Serisi 1″) ilk bölümü @leyladar ablama ithaf ediyorum çünkü bu bölümü de kendisinin de emeği var, kendisine çok teşekkür ederim. Keyifli okumalar canlar, bol bol yorumlar gelsin 😊 Sizlerden bir ricam var. Gidin sevdiklerinize sımsıkı sarılın ve onları ne kadar çok sevdiğinizi söyleyin. Kucak dolusu sevgilerle kocaman ❤❤ bırakıyorum. Hayırlı geceler…

YAZAR BAKIŞ AÇISINDAN

Yatağının üzerinde oturmuş olan genç kız, öylece boş gözlerle karşısındaki duvara bakıyordu. Mavi gözlerinin beyaz çevresi kızarmıştı. Son bir kaç gündür durmadan ağlıyor, yemek yemeden oturuyor, sayısız dualar bırakıyordu gökyüzüne…

İçindeki korku, tüm hücrelerini ele geçirmiş  her geçen saatte daha da çoğalıyordu. Gözleri yeniden ıslanmaya başladığında sıkıca kapattı göz kapaklarını. Ağlamaktan yorulmuş gibiydi. Evin kalabalık olduğunu biliyor, bu yüzden odasından çıkmıyordu. Dedesi, babannesi ve birkaç  akrabaları vardı evde.

Niyeydi bu kalabalık? Her sene oluyordu işte. Bir serumda ayağa kalkıyordu ablası, bu kadar telaş niye?Ne kadar dua ettiğini bilmiyordu. Annesi kriz geçirip bayılmıştı. Sinirlendi kendi kendisine, onun ablasına hiçbir şey olmayacaktı, olamazdı. Çünkü… çünkü , “Benim ona ihtiyacım var.” diye geçirdi içinden.  Bir kaç dakika sonra odasının kapısı açıldı. Kapalı gözlerini aralayarak içeriye   girenin kim olduğunu anlamaya çalışıyordu.

Kapı ile oda arasındaki kısa koridoru geçerek yatağın ucuna gelen genç adam, koyulaşmış gözlerle baktı yatağın üzerindeki genç kıza.
Evan’nın buğulu bakışları, Deniz’in yüzünde oyalandı bir süre.  İkisi de bir şey söylemiyor, öylece  birbirlerinin gözlerine bakıyordu. Çok geçmeden Deniz boğazını temizleyerek,

“Bize gitmemiz gerekiyormuş.” dedi genç adam.

” Neden?” diye sorabilmişti sadece.

Yorgun acı dolu  bir ses çıkmıştı genç kızdan. Deniz o anda yüreğinin ezildiğini hissetti. Kulaklarına her zaman neşeyle çalınan ses tonu yerine hayatın da ilk defa böylesine acı dolu bir tınıya şahit olmuştu. Ne demesi gerektiğini bilmiyordu genç adam, yaşı gereği kendisi de bu durumdan bir şey anlamamış olsa da istenilene uymak zorunda olduğunu hissediyordu.

O da istemiyordu, ablası gibi gördüğü kıza  bir şey olmasını. Lakin yaşamaları gereken neyse onu yaşayacaklarını hissediyordu.

Çaresizlik kokan sesiyle ” Baban gitmemiz gerektiğini söyledi. Eva hem ufaklıkları da götürmeliymişiz. Üzerine değiştirmeyeceksen çıkalım mı.” diyerek genç kızın kızarmış gözlerine baktı.

Eva ne yapacağını bilmiyor. İçinden bir ses gitmemesini söylerken, diğer bir ses bütün bu olanlardan kaçıp geri döndüğünde herşeyin eskiye döneceğine inanmasını söylüyordu oysa. Henüz büyümemiş yüreği, özlemle ablasının yanında olmak istiyordu. Aşağıya inmek ve ablasının dibinden ayrılmamak. Yüreği istese de ayakları buna izin vermiyordu.

Eva  bir saniye sessizce bekledikten sonra Deniz’in gözlerinin içine bakarak ” Biz burada yokken…”  dedikten sonra küçük bir hıçkırık düştü dudaklarına, cümlesini tamamlayamadan gözyaşları buluştu yanaklarıyla.Tane tane akan damlaları gören genç adam usulca yaklaştı yatağın yanına. Baş kısmına yanlamasına oturup Eva’nın başını avuçlarının arasına alıp göğsüne yasladı….

Tags:

Paylaş
12 Yorum
 1. @kizil.kagan 3 ay önce

  Çok güzel di abla devamını bekliyorum.

 2. LEYLA ADAR 1 sene önce

  Kalemine hassas yüreğine sağlık canim😘

 3. TugbaElizya 1 sene önce

  Uzaktan bakınca korkunç ve simsiyah görünen dokununca yıpranmış bir gece…..
  Kalemine sağlık kuzum ♥️

 4. aarcobaleno 1 sene önce

  Betimlemelerin harika! Çok akıcı bir anlatım tarzın var ve okurken insan sıkılmıyor. Anlatmak istediğin bir kurgun var ve bunu betimlemelere yedirerek çok iyi bir şekilde anlatmışsın?

 5. Hayaliyazar 1 sene önce

  İlk bölümü beğendim canım böyle devam ???

 6. ozlemkivrimyazar 1 sene önce

  Kalemine yüreğine sağlık canım harika bir bölüm ♥️????

Bir Cevap Bırakın

© 2022 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account