IMG_0765

BURASI NERESİ ?

1 AY ÖNCE.

Mirzan ağa ‘ sen ne dersin oğul ne demek başkasına âşık oldum ?

Berzan ağa’ duydun işte baba sana daha öncede dedim Istanbul’da gördüm kaçırıp getireceğim kalbime laf geçiremiyorum.

Mirzan ağa’ sen evlisin saçmalamayı kes berzan !

Berzan ağa’ ben evli değilim baba bunu anla abimin karısı ben dilaya bakamıyorum o gözle zerda’yi seviyorum baba en kısa zaman da getireceğim.!

Mirzan ağa’ oğlum aklını başına topla kızın yaşı 17 nasıl ailesinden koparıp getireceksin o kız buranın adetini nereden bilecek yapma o kıza da yazık karın dilaya da yazık. Biliyorsun ki çocuklar seni babası olarak biliyor sen o kızı getirince ne hale girecekler.

Berzan öfkeyle babasına dönüp ‘asla onları kıracak bir şey yapmam baba arjin ve Azad beni hep babası olarak görecekler kimse onlara gerçeği söylemeyecek’!

Oda’dan çıktığımda çok sinirliydim kimse beni anlamıyor dilemiyordu ama benim kalbim bir kere yandı zerda’ya ne aklımdan ne fikrimden çıkmıyor du Zerda’yı buraya zorla getirmek zorundaydım evli olduğumu bilse hayatta gelmez üstelik beni birkaç kere gördü onun da beni seveceğine inanıyorum. Zorlu günler beni bekliyor en kısa zaman da zerda bu eve gelecek.

dilanın anlatımıyla.

Hayat bana kötü yüzünü çok erken yaşta göstermişti. İki yıl önce Bekir’imi kaybettim bir kör kurşuna sevdasına doyamadığım kocamı kaybettim. Töreler yine lanet yüzünü gösterip beni kaynıma verdiler iki çocuğum babasız büyümesinler diye şimdi ise üstüme kuma gelecek bu beni çok korkutuyor çocuklarım sahipsiz kalmasından çok korkuyorum..

Berza’nın babasıyla tartışma sesine herkes avluya toplanmıştı gözlerim dolu dolu berzanı dinliyordum başkasına âşık güzel bir evliliğimiz olmaya bilir ama yine de hangi kadın ister üstüne kuma gelmesini.

Berzan sinirle odadan çıkıp çalışma odasına girince arkasından girip kapıyı hızla kapattım.

” berzan yapma bunu ben kuma istemiyorum hadi beni düşünmüyorsun çocuklarımı sahipsiz bırakma. ”

Berzan’ ne diyorsun sen Dila ? Onlar bana abimin emaneti herkes onların benim çocuğum olduğunu biliyor bu gerçeği ömür boyu kimse bilmeyecek ben onların babasıyım zerda bu eve gelecek Dila buna kendini hazırla.

Bekir öldükten sonra hamile olduğumu öğrendim. Kayınvalidem havin anne ve kayınbabam mirzan ağa dışında kimse bu gerçeği bilmiyor herkes arjin ve Azad’dı berzanın çocukları zannediyor.

Peki berzan ağa ilerde sevdiğin kadından çocukların olduğunda halla arjin ve Azad için babasıyım diyecek misin ? Çocuklarımı eşit tutabilecek misin ?

Berzan sinirle dönüp ‘biliyorsun Dila sana hiç dokunmadım bile sen bana abimin emanetisin ben sizin aşkınıza şahit oldum abime ihanet edemem sana asla o gözle bakamam ki sen de biliyorsun ki Zerda’ya aşığım.

Berzan kapıyı sert bir şekilde açıp odadan çıkmıştı beni çok büyük bir enkazın ortasında bırakıp çekip gitmişti. Kaderime boyun eğip beklemekten başka çarem yoktu..

Tags:
Paylaş
1 Yorum
  1. Sstzcn 1 sene önce

    Merhaba devam ediyor mu başlayayım mı okumaya yarım Kalsin istemiyorum

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account