2B994C81-369C-4D12-B61C-E47AFBB22D22

6 ay… 

Koca altı aydır hasretle görmeyi beklediğim ailem ve Zehra..

Sokağı dönmek üzereyken aylardır görmediğim dünyalar güzeli Zehra, Zehra’m.. uzun kahverengi saçlarını tepeden toplayıp kahküllerini alnına dökmüş,her zaman ki eşsiz gülümsemesi yanağında ki gamzeyi sanki mümkünmüş gibi dahada gözler önüne sermiş arkadaşıyla sohbet ederek ilerliyordu, usulca geçti yanımdan orada ne kadar uzun süre arkasından baktım bilmiyorum berber Salih abinin sesiyle kendime geldim.

”Fatih! aslanım hoşgeldin ”

“Hoşbuldum Salih abi, nasılsın ?”

“İyiyim,iyiyim de asıl sen nasılsın aylardır yoksun hep aklımız,duamız sendeydi sağsalim gel diye çok merak etti bütün mahalle ”

“ Allah razı olsun abi, iyiyim çok şükür sınır dışındaydım arayamadım kimseyi geleceğim kesinleşince de bizimkilere sürpriz yapmak istedim o yüzden haber vermedim”

“ İyi yapmışsın aslanım git de bekletme Cemile teyzeyi uğrarsın yine yanımıza bi çay içer öyle konuşuruz.”

“Tamam abi dikkat et görüşürüz.”

Salih abinin yanından ayrılıp eve doğru yürürken aklım Zehra’da kalmıştı okula gidiyordu herhalde diye düşündüm adımlarım kapının önüne gelince zile basıp beklemeye başladım içeriden annemin sesi geliyordu.

“Kızım kapıyı açıver ellerim hamurda!”

kapıyı açan Sahra önce şaşınlıkla yüzüme baktı bi süre ardından attığı ufak çığlıkla boynuma atladı.

“Abiii, abim gelmiş anne koş.”

annem ellerinin hamuruyla koşarak gelip boynuma sarılınca ikisini de ne kadar özlediğimi fark ettim bir yandan Sahra bir yandan annem öyle bir sarmışlardı ki beni gülümseyerek “Durun bir yahu boğuldum bir içeri geçseydim” dedim annem bir anda çekilip telaşla “ abin haklı Sahra ne sıkıyorsun çocuğu yoldan geldi yorgundur da şimdi geç oğlum geç ”diyince Sahra hayret edercesine anneme bakıyordu bu hallerine gülmeden edemedim. 
Uzunca bir hasret gidermenin ardından sahra sofrayı kurmaya annem de en sevdiğim yemek olan mantıyı hazırlamaya geçince mutfağa doğru seslendim.

“Anne! Ben duş alıp odama geçiyorum sofra hazır olunca çağırırsınız.”

Tamam oğlum çık dinlen sen” 

Yukarı çıkıp kısa bir duşun ardından üzerimi giyip yatağıma uzandım Zehra’yı düşünerek daldığım uykudan Sahra’nın sesiyle uyandım “Abi kalk sofra hazır annem bekliyor ” Hızlıca elimi yüzümü yıkayıp aşağı indim oldukça açtım tam sofraya oturacağım sırada mutfaktan elinde tabaklarla çıkan Zehra’yı görünce yer ayağımın altından kaydı sanki bildiğim ,duyduğum tüm cümleler silindi aklımdan,dünya daha güzel bir yer oldu,sesi bildiğim tüm şarkıları unutturdu ve ben donup kaldım. 

Tags:

Paylaş
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account