images

Başkanın kızının kaçırılmasından önceki bir kaç saat….

           “Demek başkanın kızını kaçıracağım. Yalnız bu size çok pahalıya mal olur” dedi Davut, pis pis sırıtarak.

        “Evet” dedi karanlıktaki kişi.

“Eee, başkanın kızını kaçırdıktan sonra ne olacak” dedi Davut, karanlıkta ki kişiye.

“Orası seni ilgilendirmez” dedi karanlıktaki kişi “Sen sadece işini yap”

 

“Tamam, tamam hemen kızma” dedi Davut ellerini kaldırarak “Sadece, beni hapishaneden neden kaçırdığınızı merak etmiştim. Ondan sordum bu soruyu”

“Davutttt, kızdırma beni ve ne diyorsam onu yap”

“Tamam, sustum” dedi Davut, eliyle ağzını işaret ederek.

       Davut, emri aldıktan sonra derhal işe koyuldu. Başkanın evinin etrafında kısa bir keşif yaptı. Onun kızının eve giriş çıkışlarını tespit etti.

        Kızı kaçırmak için planını tamamlayan Davut, bu işe tek başına yapamayacağını anlayınca eski dostlarını aradı ve onlardan yardım istedi. Biri hariç hepsi bu işi kabul edince bir çay bahçesinde toplandılar.

        Davut, yaptığı planı dostlarına açıkladıktan sonra hep beraber başkanın evine doğru yol aldı. Oraya gelince evin etrafını sardılar ve başkanın kızının evden çıkmasını beklediler.

“Baba, arkadaşlarım beni bekliyor. Müsaade edersen çıkacağım” bunu diyen Bölge başkanın kızı Banu’ydu.

“Kızım, dışarı çıktığın zaman dikkatli ol. Biliyorsun başkanlığı bırakmam için sürekli tehdit alıyorum. O yüzden bir yere giderken sağına, soluna, arkanda olanlara dikkat et” dedi başkan.

“Tamam, sevgili babacığım. Sen beni merak etme” dedi Banu. Ardından ayakkabılarını giyip dışarıya çıktı. Banu tehlikeden habersiz dışarı çıkarken Davut ve adamları da onu bekliyordu.

          Banu, evinden çıkar çıkmaz yaptığı ilk iş etrafına bakınmak oldu. Çünkü o da biliyordu babasının tehditler aldığımı. Hatta bir keresinde şahit olmuştu buna. O yüzden de elinden geldiği kadar dikkatli olmaya çalışıyordu.

Her ne kadar dikkatli olsa da onu gözleyenleri fark edemiyordu.Evinden birkaç adım atmıştı ki bir anda durdu ve etrafına bakındı. Belli ki bir şeyler hissetmiş, bu yüzden de durmuştu.

Çevrede tehlike olmadığını düşünerek tekrar ilerledi. O anda karşısına üstü başı yırtık, aksak biri çıktı. O nereye gidiyorsa aksak adam peşinden gidiyor onun ilerlemesine mani oluyordu.

Banu, ne yaparsa yapsın aksak adamdan kurtulamayınca ona dönerek:

             “Sen kimsin ve benden ne istiyorsun” dedi hiddetle. Söylediği sözü sert söylemişti, ama içten içe de korkmuştu karşısındaki adamdan.

Tags:
Paylaş
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account