Vq3jQ_1584446101_9218

   Dünyada hala adaletsizliğin olduğu ve kimsenin eşit olmadığı dunyanın her yerinde zorbacıların olduğu özgürlüğün ne olduğunu bile bilmeyenlerin olduğu dünyada  kıtalar 23e bölünmüştü  ve her kıtada 2devlet yaşıyordu her kıta mutlu ve huzurluydu 19. kıta hariç orda Kriterya ve Haniz devleti beraber yaşıyordu Hanlılar nüfusun yüzde 62sini oluşturken Kritler yüzde38ini oluşturuyordu ama Hanlılar bunu açgözlülüğü yüzünden bizim nüfus daha fazla olduğu için sadece biz yönetmeliyiz bunlarla eşit haklarla olamayız mantığıyla içerden yavaş yavaş Kriteryanın büyük bir bölümünü işgal ettiler buda yetmezmiş gibi kıtanın tamamını ele geçirmeye çalıştılar ama BİRLEŞMİŞ DEVLETLERin koyduğu yasalara aykırıydı ve savaş çıkabilirdi.bu yüzden yavaş yavaş kimsesiz olanlara başlıyarak soykırım yapmaya ve bunu dışardaki Ajanlardan şüphe çekmeyecek şekilde yapmaya başlamışlardı ve dışarıdan huzurlu bir devletmiş gibi görünsede  içerden hanlar tum kontrolü ele alıp Kritlere işkenceler edip  Kritlerin kadınlarına tecavüz ediyorlardı.Hanların kritlere yaptığı zülmü doğrulamak amacıyla 18.kıtada yaşayan Ümitler oraya 4 5 tane çift göndermişti orda yaşaması için evli çiftler orda çocuk yaptılar ve  onların arasında doğanlardan birisiydi N idi ama Hanlar onları rüşvetle ikna etmişti bilgi sızdırmaması için.

        N farklıydı  N ise doğuştan zeki olarak doğdu 3 yasında  konuşmayı 4 yaşında okuma yazmayı öğrenen N sürekli öğrenmeye hevesli ve herkesi şaşırtan çocuktu.Her şeyi çabuk öğrenen tiplerdendi sürekli araştırmayı seven bir çocuktu N okuma yazmayı öğrenir öğrenmez kitap okumaya başladı ilk okul ve orta okulda hep ilk 3deydi.Lisedede oldukça başarılı olan N aynı zamanda yakışılıydı bir sürü Hanlı kız ondan hoşlanıyordu ama o güzel veya çirkin  hepsini reddediyordu.İlgisini bir tek Kritlere yönlendiriyordu 1kaç tane Hanlı arkadaşı vardı onlar ise diğerlerinden farklı kendi milletinin ne kadar aşağılık olduğunu biliyordu kendi milletinden utanç ve nefret edıyordu. Okulda N birkaç Hanli ve Kritler beraber takılıyordu N tüm Kritlerle iyi anlaşıyordu.

      Not:okullar karmadır hem Krit hemde hanlar bir arada ders görürler.hanlı yetkililer okulda ve küçüklere dışarıdan şüphe uyanmasın diye karışmıyorlar.aynı şeklide öğretmenlerde her hafta 1tane müfettiş gizlice gelip kontrol ediyorlardı. Bu dünya hükümetinin bir kararı ver her devlette uygulanır.

        N okuldaki bilgileri küçümseyip her okul çıkışı bazende okul saatlerinde kütüphaneye gidiyordu yine bir gün her zamanki gibi kütüphanede kitap okurken başka bir kızın kitap okuduğunu farketti .(Hersey o andan itibaren başladı) kız Kritti, 14-15 yaşlarında saçı uzun yanık turuncu renginde güler yüzlü sevimli bir kızdı.kızın okuduğu kitabın kapağına baktığı zaman kendisinin en sevdiği karekterin kitabını okuduğunu farketti kitabın adı ‘KİRAD ve Olağanüstü Çıkarımları’ idi N kızı şöyle bir süzdü gözüyle kızın kendisiyle aynı yaşlarda olduğunu coğu zaman ev işi yaptığını maddi durumunun iyi olmadığını anladı.N kıza yaklaştı ve affedersin diye söze girdi.

N:‟seviyormusun bu kitabi?‟

Selis:‟hemde nasıl en sevdiğim kitab galiba sende seviyorsun?‟

N:‟aynen öyle diğerleri bizim gibi polisiye sevmiyor ama ben bayılıyorum KİRAD’a hayranım akıl almaz çıkarımlar suçlunun kım olduğunu bulması ve çıkarımlar inanılmaz güzel bende onun gibi olmak istiyorum büyüyünce. Bu arada adın ne?‟

Selis:‟adım Selis inanmayacaksın ama bende senle aynı duyguları besliyorum senınki ne?‟

N:‟benim adım N tanıştığımıza memnun oldum‟

Selis:‟bende öyle‟saatine bakar ve ‟yarın ben tekrar gelcem ama şuan geri dönmem lazım hoşçakal!‟

N:‟görüşürüz‟

Selis ellerini salladıktan sonra koşarak kütüphaneden çıktı. O gün ikiside kalbinde tuhaf bişeyler hissettmişti.

       Not: KİRAD 20.yy sonlarındakı tum suçları çözen inanılmaz zeki dedektifti sadece parmaktaki  yüzüğe bakarak o kişinin  kaç çocogu olduğu, ne kadar yıldır evli olduğu,birbirini sevip sevmediğini,aldatıp aldatmadığını ve maddi durumunu söyleyebilirdi.

       Ertesi gün N erkenden kütüphaneye gitti ve Selisi bekledi Selis de kısa bir süre sonra kütüphanede geldi. selam verdikten sonra birbirleri hakkında konuştular eğlendiler güldüler ama  sonra N kızın bileğinde ve bacağındaki yaraları farketti ve  sordu:

N:‟o yaralar nasıl oldu‟die sordu sinirle

Selis ilk basta yalan söylemek için ağzını tam açarken N nin ciddiyetini görünce doğruyu söylemeye karar verdi.

Selis:‟ Hanlar dün evimize geldiler ve ablamı kendi eşi olması için zorladılar ben ve ablam karşı çıktık ama babam üzgün bir şekilde kabul etmek zorunda olduğumuzu söyledi ama biz inatla karşı çıkınca Hanlar bizi dövmeye başladı ablamıda dövecekti ama içerlerinden biri ablamla evlenmek istediği için karşı çıktı ve beni döverek iyice düşünmemiz gerektiğini aksi takdirde sonumuzun iyi olmadığını söyledi.‟

N sinirden  deliye döndü ama sonra sakinleşip  Selis’e döndü ‟sen bana onların adresini ve nasıl göründüklerini tarif et gerisini ben halledicem sen eve dönüp  ablana evlenmek zorunda olmadığını söyle.‟

      Selis sevinçten gözyaşları akıyordu ve N sarıldıktan sonra  ‟ çok ama çok  teşekkür ederim ama lütfen kendini zor durumu sokma istiyorum eğer senin başına benim yüzümden bir şey gelirse hayatım boyunca vicdan azabı çekerim bu yüzden sağ Salim dönceğine söz ver!‟

N içtenlikle‟söz veriyorum‟dedi. N bu konuyu kafaya takmıştı.

             N  iyi kalpli bir çocuktu şu ana kadar yüzlerce  kişiye yardımı dokunmuştu ve onların ortak noktası-yardım muhtaç halde kalmasının  tek sebebi-hepsinin arkasında Han vardı. N zaten onlardan ölesiye nefret ediyordu ve bu durum N’in patlama noktasına neden olmuştu.N eve döner dönmez araştırma yaptı son zamanlarda bir kaç tane Hanlının kaybolduğu ve her ay en az 10 tane Hanın kaybolduğu haberi dikkatini çekti onların ortak noktası ile hepsi geçmişte en az 1tane Kriti zor durumda bırakmış veya hayatını mahvetmiş olmasıydı.kaybolan Hanlar bi gecede ansızın kayboluyormuş ve kimse onları görmezmiş N bunları yapanın Han düşmanı olduğunu anladı onları bulmak umuduyla gece dışarıya gizlice çıktı.

            Son zamanlarda Kritleri rezil eden ve Krit düşmanı  ünüyle bilinen Jagin evinin etrafında pusuyordu.N cok uzun süredir bekliyordu ama kimse gelmemişti tam pes edecekken gece akıncıları geldi pencereyi sessizce açtı ve içeri girip  göz açıp kapayıncaya kadar geri çıkmıştı.  N tırmanıp pencereden içeriye bakınca Jaginin sessiz ve soğuk vücudunu görünce öldüğünü hemen anladı.n baktıktan hemen sonra geri koştu ve‟bekleyinnnnnn!‟diye bağırdı ama gece akıncıları aldırmadan hızla koşuyordu sonra tekrar‟bekleyinnnn! bende size katılmak istiyorum eğer kararlılığımı ispatlarsam size katılabilirmiyim ama once yardımınız gerekiyor‟ diye tekrar bağırdı gece akıncıları durmaya karar verdi N in gözündeki kararlığı görünce onu dinlemeye karar verdiler.N durumu gece akıncılara anlattı ve onlarda N e yardım etmeye karar verdi.

  

    Not:Gece Akıncıları  3ü Krit 1si Han diğeride Ümitten oluşan 5kişilik grup. Onlar ileri teknoloji aletlerine sahibler. Onların amacı Hanların soyunu kurutmak  ve Kriteryayi özgür devletten haline getirmek.

      

       Ertesi gün n ne okula uğradı nede kütüphaneye uğradı. Gece Akıncılaryla plan yapıp  Selis i döven ve Selis’in ablasına zorla evlenip taciz etmek isteyen Çegen  ailesini öldürücekti. Gün batmıştı gökyüzünde dolunay kan rengini almıştı.Çegen ailesi sofrada şarap içip sarhoş olmuş ve M in ablasına evlendikten sonra ne yapacağını anlatıyordu.Anlattıkları hiç hoş şeyler değildi.N’e de 1tane ileri seviyede silah verdiler. İşaretle beraber girdiler önce 1isi ışığı kapattı sonra diğerleri  hızlıca evdikler tek darbede öldürdü N sonuncusun-Selisi döven ablasını taciz etmek isteyen kişi-soğukkanlılıkla kılıçla kafasını boynundan ayırdı bu onun eline ilk silah alması ve ilk adam öldürüşüydü.Gece Akıncılar onu gruba almayı karar verdi artık N de resmi bir Gece Akıncıları üyesiydi.

         Ertesi sabah okulu ekip Kütüphaneye gitti orda Selis ile karşılaştı.Selis geldiği gibi N’in kolunu çekip dışarı çıkarttı ve Selis N’e sarıldı ve teşekkür etti.

N bundan sonra sabahları sıradan ögrenciyken akşamları hanları gözünü kırpmadan öldüren  soğuk katil oluyordu…

                                                                                                                                                                                                         DEVAM EDECEK

Tags:
Paylaş
1 Yorum
  1. Hanveev 1 sene önce

    KARDEŞİM YAZIN GÜZEL OLMUŞ, İNŞALLAH DEVAMI GELİR. YAZININ TAMAMINI OKUYAMADIM AMA OKUDUĞUM KADARIYLA İLGİ ÇEKİCİ. BU YÜZDEN FIRSAT BULDUKÇA YAZININ DEVAMINI OKUYACAĞIM. SEVGİ VE SAYGILARIMLA BEN MURAT CANPOLAT. BU ARAD BENİM YAZILARIMI DA OKURSAN MEMNUN OLURUM. YAZILARIM HANVEEV OLARAK YAYIMLIYORUM

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account