7897E14C-EBAE-4EDC-9715-320F9A0087E3

Her zaman olduğu gibi Üniversitenin bahçesine oturmuş kitap okuyordum  kızlar birazdan yanıma gelirlerdi diğer sayfayı çevirip okumak ve okumamak arasında gidip gelirken o duymaktan nefret ettiğim seslerden birini duydum.

– Ooo bizim Siyah Kuğu burdaymış ,pardon siyah çirkin kuğu .

Suratımı ekşitmeden duramadım çirkin değildim o kadar gayet normal bir kızdım sadece onlar bana bu lakabı takmıştı feraceli olduğum için . Geçen yıl üniversiteye en yakın  arkadaşımla Bursa’ya gelmiştik ilk günler iyi geçerken liseden benim anlaşamadığım bir kızın bana lisedeki lakap ile dalga geçmesi ile neredeyse bütün okul dalga geçer olmuştu bütün okul ama dalga geçenlerin başı Selim ve tayfasıydı ; Barış , Ekin , Mert ve benim gıcık lise arkadaşım Suna ile arkadaşı Eda her zaman sıkılmadan bana bulaşıp dalga geçerlerdi .

– Çirkin kuğu bizi bi taraflarına bile takmıyor ne kadar güzel .

Ağzımı açmak için aralasamda arkadan Elifin sesi gelmişti .

– Barış abi bizi rahat bırakın , yaşınız almış başını gidiyor hala bizimle uğraşıyorsunuz .

Elif Selim abinin  kardeşiydi aramızda 3 yaş vardı onlar üniversiteyi dondorup yurt dışına gitmiş şimdi ise Selim kardeşi ile aynı anda üniversiteye gidip geliyordu .

– Elif aramızda 3 yaş var abartma istersen ne yaşlanması .

Barış abinin isyanı ile göz devirdim o sırada Ekin sözü devr alıp devam etmişti .

– Hem biz sizinle değil Çirkin ile uğraşıyoruz .

Gözüm saate kaydığında geç kaldığımı fark ederek hızlıca ayağa kalktım kitaplarımı toplayıp bizim kızlara döndüm .

– Leyla hoca beni bekliyor geç kalacağım sonra konuşuruz .  

Her zamanki gibi kimseyi umursamadan okulun içine girdim Leyla hocanın yanına gidip  proje hakkında bilgi verip projeyi teslim ettim , kızların kantinde olduğunu tahmin ettiğimden adımlarımı o tarafa yönelttim kızların bizim masamızda olduğunu görünce gülümseyerek yanlarına ilerledim .

– Ooo Zümra Hanım projenizi yeni mi teslim ediyorsunuz?

– Maalesef  Yaren hanım ancak teslim edebildik .

– Hemşire dediğin projesini bir hafta önceden teslim eder . 

Göz devirerek kızların bardağına baktım dördüde kahve içiyordu yüzümü buruşturup çantamdan cüzdanımı çıkarıp Elife cevap verdim .

– Aynen canım en iyi hemşire sensin ben değil . 

Oturduğum sandalyeden kalkıp büfeye ilerledim bir çay dört   tane çikolata isteyip beklemeye başladım telefonumun titremesi ile elimi feracemin cebine atıp çıkaracaktım ki ablanın seslenmesi ile boşverip parayı teslim ettim masaya gelip çikolataları ortaya bıraktım herkes kendine bir tane alırken bugün sessizce duran Hümeyra’ya baktım .

– Hümeyra neyin var sessizsin .

Hümeyra kafasını kaldırıp bana baktı .

– Kanka çizim işleri işte ya bir ton daha çizim yapmam gerekecek .

Hümeyra Mimardı Yaren ise Tıp bölümünde okuyordu valla işlerimiz zordu ben ve Yaren liseden tanışıyorduk Hümeyra ile kütüphanede tanışmıştık okulun başından beri hiç ayrılmamıştık telefonum tekrar titrediğinde cebimden çıkarıp açtım mesaj whatsApp’dan gelmişti ama bilmediğim bir numaradandı .

054********: Bu kadar aptal olduğunu bilmiyordum bu soğukta dışarda oturul mu ?

054********: O tarafa oturma moralim bozuluyor .

Mesajlardan çıkıp ekranı kilitledim telefonu masaya bırakıp çayımdan büyük bir yudum aldım  yanlış numaraydı cevap verecek değildim kızlar önündeki notlar ile uğraşıyorlardı çantamdaki ajandayı çıkarıp aldığım notları kontrol edecektim telefonum titremeseydi defteri masaya bırakıp telefonu aldım .

054: Cevap ver bana görüldü atman için yazmadım sana .

Siz: Yanlış numara .

Yazıyor…

Anında yazmaya başladı özür dileyecekti büyük ihtimalle yazmasını bekledim.

054: Gerçekten aptalsın doğru numaraya yazacak kadar akıllı biriyim yanlış numaraymış.

Kaşlarım istemsizce çatılmıştı kimdi bu bana bu kadar rahat hakaret ediyordu ki.

Siz: Kim olduğunuzu bilmiyorum ama kendinize eğlenecek başka birini bulun bana istediğiniz gibi hakaret edemezsiniz haddinizi bilin ve gidin tanımadığınız birine hakaret etme hakkına sahip değilsiniz bunu kalın kafanıza soksanız iyi edersiniz .

054: Aklımı kurcalayıp her düşüncemde yer edinen  seni her görüşümde mutlu olmam gülmeni herkesten çok istemem benim suçum değil bana gözlerin değmediğinde bir başkasına güldüğünde kanımın çekildiğini hissetmem benim suçum değil Siyah Kuğu çirkin denilen bir kıza aşık olmak benim suçum değil ve bu yüzden sana hakaret etmek en çok benim hakkım benim bunları yaşamama sebep olduğun için .

Tags:

Paylaş
3 Yorum
  1. Cemre121219666 2 sene önce

    Siyah kugu yu gerçekten çok beğendim seri bir şekilde yazacak olursanız okumak isterim ilk bolumu ile ilgili çekti bolum yazdığınızda lütfen duyuru yaparmisiniz

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account