IMG-20210228-WA0032

SİL BAŞTAN MASUM

Ben Selim,

Ahmet’ten olan, Elif’ten doğan,

Rüzgar’ın dayandığı dağ,Elif’in sığındığı liman.

Sekiz yaşında yalnız kalan,

kendi büyümeden iki çocuğun Baba Kartalı olan.

Şimdi yaralı,masum bir zümrüdü anka sığındı kanatlarımın altına,

yanıp kül olmuş ama küllerinden yeniden doğamamış yaralı bir kuş.

Bundan sonra bütün yönlerde ona çıkar yollarda.

Verda;

Ben masum olanım bu hikayede,

Canı yanan,teni kirlenen,acı çeken ama masum olan benim.Hoyratça canımı acıtan ellere,bedenime sürülen lekeye rağmen masum olan benim.

Ben istemedim,direndim,savaştım,kaçtım ama yetmedi gücüm,koruyamadım kendimi.Yenildim,tükendim kimine göre kirlendim ama masum olan benim.

Affet beni anne artık senin tertemiz emanetin değilim.Yabancı eller değdi tenime,kirlendi mabedim,karalandı annem emanetin.Yüzüm yok artık yanına gelmeye ama sen görüyorsan hala beni biliyorsan yaşadıklarımı bunu da biliyorsundur annem masum olan benim.

Selim;

“Sen benimsin artık Verda,benim masum sevgilimsin.

Benim artık senin mabedin,limanın,sığınağın.Her şeyin benim artık,silerim hepsini teninden,bedeninden,ruhundan,hafızandan silerim bütün izleri.Sen izin ver hepsini unuttururum sana.Sen sadece izin ver bana tut uzattığım eli,inan,güven bana yeter ben senin yerine taşırım hayatın  tüm yükünü.

Sen izin ver benim küçük masumum yakarım tüm geçmişi.Yeter ki gülsün yüzün keserim canını yakanın nefesini.Sen kaldır yerden başını diye bir ömür karanlıkta yaşarım ben.”

“nasıl kıyayım peki ben sana,acımadan nasıl bulaştırayım sana lekemi,olmaz Selim seni de sokamam bu cehennemin içine bırak beni gideyim sen yine tertemiz kal kirletme kendini benimle.”

“Sus söyleme bir daha bunları tertemizsin sen o leke sana ait değil seni bu hale getirenin ama sen bir umut ver bana masumum,dedim ya silerim yakarım bütün o geçmişi,izleri.”

Tags:
Paylaş
76 Yorum
 1. Nigar 2 sene önce

  hikayeyi nasil indire bilirim?

 2. Sstzcn 2 sene önce

  Kitap bitti mi

 3. Yazar
  guneserturk 2 sene önce

  Bence de esranın sesi ayrı bir duygu katmış.teşekkür ederim.?

 4. Sofuoglu 2 sene önce

  Selim ve Verda çok güzel bir çiftti ,Esra ‘ nın da seslendirmesi ile bizi başka diyarlara getirdi. Yüreğine sağlık Güneş

 5. Anka 2 sene önce

  ~ Kitabın ilk kısmı oldukça etkileyici ve açıklayıcıydı. Bir yandan yaşadığı acı dolu kaderiyle masum Verda varken, diğer yandan tabiri caizse Adam gibi seven bir Selim vardı. Diğer yandan merakla ile diğer sayfayı açtığımda ise Verda’nın çektiklerini ve babasının yürek sızısına şahit oldum. Bir de baş karakter kızımızın ismi de oldukça dikkatimi çekti. Onunda anlamına baktığımda babasının kızına isminin anlamıyla hitap ettiğini anladım. O kısım da ayrı bir güzel noktaydı. Betimlemeler ve olay örgüsü de çok iyidi. Öyle ki okurken bir an, yerimden kalkıp ormanda kaçan Verda’ya yardım etme hissi oluştu. Konusu artık klişeleşmiş romantizm kitaplarından sonra bu kitabın altında ki ince mesaj ve konusu bir kadın olarak beni oldukça etkiledi. Kalemini yüreğini sağlık yazarım. Bu hikayeye devam edeceğimden emin olabilirsin ☺️

 6. kelebek6122557@ 2 sene önce

  muhteşem haruka olmuş ellerine sağlık ?

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account