Screenshot_20210910-204633_GalleryGözünün daldığı yerdedir hayalin. Dalarsın uzaklara çok uzaklara, aslında çok yakındır o kadar yakındır ki yüreğinde hissedersin. Mesafe azalır kül olur bu buhranda. Fakat hayal biter burnun direği sızlar ve özlem dağlar yüreğini en ince sızının olduğu yerden.

Genç kız derince bir nefes daha çekip yağan kardan zorda olsa gözlerini ayırdı. Ne kadar olmuştu sahi? Bir yıl iki yıl? Tam beş yıl olmuştu. Beş yıldır yurdundan, sevdiklerinden uzakta bir yaşam sürüyordu bu yaban ellerde. Türkiye de gördüğü aşçılık eğitimini daha iyi bir seviyeye getirmek için yurt dışına İngiltereye gelmişti.

Hiç pişman değildi. Yine olsa yine gelirdi lakin özlem… Çok zorluyordu naif yüreğini. Eğitim o kadar sıkıydı ki bu süre zarfında sadece iki kez ülkesine gidebilmişti. Gerçi eğitimini bitirmiş üst düzey bir aşçı haline gelmişti. Fakat burdan aldığı iş teklifi tüm bu olanaklar onu ülkesine dönmekten alı koymuştu.

Eskileri düşünmeyi bırakıp kalktı koltuktan. Kıvırcık olan saçlarını sağ eliyle geriye doğru tarayıp gerindi. Uykusu gelmişti. Paytak adımlarla odasına doğru ilerlerken telefonu çaldı. Bu saate kim olacak ki? Babası olamazdı bu saatlerde genelde uyurdu sadece bugün bir istisna olmuş ve karı izlerken zamanı su gibi geçirip uyumamıştı.

Yüreğine tarif etmekte zorlandığı bir duygu tüneyince telefonunu orta sehpadan alırken elinin titremesine engel olamadı. Ekranda ‘ Babam ‘ yazısını görmek ise onu iyice korku girdabının içine sürükleyip kapıyı çekip çıktı.

Yeşil butonu kaydırıp korka korka telefonu kulağına götürdü.

” Baba? “

İçini daraltan korku sesine de yansımış titretmişti.

” Kızım… ah kızım! “

Babası konuşamayıp ağlamaya başlayınca dizlerinin bağı çözüldü. Olduğu yerde yavaşça dizlerinin üzerine kendini bıraktı.

” Ne oldu baba? Korkutma beni bir şey mi oldu sana? Konuş lütfen! “

Babası hıçkırıklarının arasında zorda olsa konuşmayı başarınca dünyası tepetaklak oldu ve o altında kaldı.

Hayır!
Olamazdı!

Elinde tuttuğu telefon güçsüz düşmüş parmakları arasından kayıp soğuk parkeyle buluştu.

Daha sonra ise genç kız yüreğinden koparcasına bir çığlık attı. Canı çok yanıyordu çok…

Tags:

Paylaş
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account