png_20220603_212952_0000

İnşallah beğenirsiniz ,iyi okurlar

İyi okumalar???

Terk edilmiş bir fabrikanın yolluydu.gece karanlıkta tek başına yürüyor,dudağını bükerek bir şarkının ıslığını çalıyordu.

Gözleri ayın görüldüğü en kızıl dolunayındaydı.parmaklarında tutuğu yarım kalmış sigarasıdan derin ve huzurlu bir yumum alarak gözlerini

Rüzgarın tatlı tatlı esrek ağaçların ıslıga eşlik etmesini dinliyor, arada iki parmağıyla tutuğu sigarasını dans edermişçesine sallıyordu .

Bir ara yanından iki kadın geçti bir çok sarhoş olduğundan ayakta bile zor dururken diğeri sarhoşun kollunu boyuna dolamış bir diğer eliyle belini sıkıca kavramştı.

Ayık kadın sinirli ve sitemli bir sesle..
_ sana kaç kere dedim öyle yerlere gitme!’ ya başına bir şey gelseydi.

Dedi.. yüzünde nefretin ışığı okunuyordu .
Ama sarhoş kendi hayal dünyasında kendince şarkı söylüyor,arada yere düşüyor,ayık genç kız tekrara sarhoşu ayağa kaldırıyor tekrar söylenmeye başlıyordu
Sarhoş genç kız kahkalar atarak
_ ya biraz sakin…hiii!’ ne olmuş iki kadeh bir şey icmişsem ..sende içseydin…dedi zor yürüttüğü baçaklarıyla yamuk yılık,sarsıla sarsıla yürüyerek ..

Ayık kadın sinirlenerek sarhoş kadına gözleriyle “sus” dermiş gibi baktı.sarhoş hemen anlayarak elliyle ağzını bir fermuar kapatırmış gibi yaparak yürümeye devam etti..

Kadınların bu haline güldü bıyık altından. İçinden”haklı ,ne var iki kadeh içmişse kadıncağız” diyerek biri sarhoş diğeri ayık iki kadının yanından geçerken durduğu ıslık keyfine tekrar devam etti…

Bir ara durdu sigarasını izmirati ayağıyla söndürdü.o sıra ay’ın kırmız bir gül yaprağı gibi olduğunu görünçe adımlarını hızlandırdı.

Biraz sonra terk edilmiş fabrikanın kapısın önünde araştırma yapar gibi etrafına bakınarak içeri girdi .

İçerde silah yapmak için demir kalıplar, koca bir makine kurşun doluydu ,her yerde duman ve örümcek ağı yüzünden bir insanın gözünü algilabilecegi sınır çoktan görmüştü.

Ama neyseki o bir insan değildi .etraf bambaşka şeyler daha vardı.

Adam gülerek, ellini kumaştan yapılmış iki paçağını ve kalçalarını sımsıkı saran pantonun çepine sokarak ..

_ size şimdi söylüyorum ,eğer beni uğraştırmasanız bu işi daha kolay halederiz ..

Biraz durudu.. derin bir iç çekerek siyah takım elbisenin ceketinden sigara baketini çıkartıp sigarasını yaktı bir yudum alıp iki parmağıyla tutarak ,ellini kalaçasının hizasında rahat bıraktı ..

_ eee ne diyorsunuz ? Dedi sigarasından donuk bir yudum alarak…

Hiç bir canlının gözükmediği ,bomboş bir yerde kendi kendiyle konuşuyordu.herhang bir insan o adamı görüseydi büyük bir ihtimal deli sanarak kaçardı.

Adam bir kaç saniye susarak sigarasından yudumlar allarak bekledi.sonuda karanlıkta boğulan fabrikadan tiz ve korkutucu bir ses ..

_ karanlığın yüce ibilisi…biz gitmek istemiyoruz ,eğer savaşmak zorunda kalırsak savaşırız..dedi

Adam kahkalara boğularak iki pamak ucuyla tutuğu sigarasıyla kendini gösterek..
_ benimle mi savaşmayı düşünüyorsunuz ha!’ dedi alaycı bir kahkayla …o anda deli bir rüzgar esti .
Adam..
_ anladık be!” sinirlenebiliyorsunuz ama siz sinirlenirseniz bir şey olamaz ..,olsa olsa bir rüzgar eser_sigarasınından bir yudum alıp yere attı izdirmatini söndürdü ayak ucuyla_ ama ben sinirlenirsem o zaman kaçak delik ararsınız.dedi

O sıra fabrikada bir sis berildi.yavaş ve sakince gözüktüğü anda kaybolmaya yüz tutarak dağıldı.

Dağıldığında bir çok insan gözüktü ama birer sis gibi ..,duman gibi gözüküyorlardı.bulanıktılar hepsi bir yerinden silahla vurulmuştu…

Kâh başlarından kâh kalblerinin tam ortasından kâh bir gözlerin ve ya çatık alımlarının ortasından..

Aralarından bir kolu kopuk başında bir kurşunla sakalı bir adam çıktı.
_ biz intikam istiyoruz..bizi öldürenler bizle gelmeliler..dedi

Karşısında ondan fazla ,gizliden silah üretmiş daha sonra kendilerinin üretigi silahlardan çıkan kurşunlarla ölen ruhlara bakan adam derin bir iç çekerek …
_ ben ölülerin intikmalarını alan birine mi benziyorum? Dedi
Yaşlı bitkin düşmüş en yakın arkadaşı tarafından öldürülmüş ölü ruh
_ sizden intikam almanızı istiyen yok ölü ruhların efendisi ..saddece bizi bırakın yeter!” biz intikmamızı alırız..

Adam biraz. Düşündükten sonra ..
_ eğer sizi bırakırsam ,intikam alarak birer kötü ruh haline dönüşürsünüz…insanlar sizin insan halimize uğraşmıyorudu ..hayallet halinizle hiç uğraşamazlar ..

Derin bir nefes allarak yuvarlak burun deliklerinden havayı yavaşça bırakarak .
_ ayrıca siz kendiniz bu işte çalıştınız..sizleri zorlayan yoktu dedi bir elliyele ölü adamları gösterek..

Yaşlı ölü ruh,sinirlenmeye başlayarak
_ bizim bundan başka çaremiz yoktu ..diye bağırdı

Adam sıkılmış bir tavırla
_ hepte böyle söylerler ..dedi alaycı gözlerini hayalletleler dikerken…

Yaşlı ölü ruh, adamın bu umursamaz tavrına sinirlenen bir şekilde adamın üzerine koştu.o sıra adam yavaşça arkasında bir anda beliren katana kılıcıyla hayaleti ikiye böldü.

Geriye kalan ölü ruhlar,dehşete düşerek kacışmaya başladı.ama adam bir yokulup, bir orataya çıkarak her bir ölü ruhu,birer birer avladı.

Bir hayalleti göğsünden bir diğerini başını keserek bir başkasının kalbine kılıç saplayarak.

Bir tanesin tam kalbine sokmuştu ki kalbinden yediği kurşunla öldüğü için hayallet de adamda şoka uğrayarak birbirinin gözlerinin içine baktılar adam” iğrenç” dedi hayalletin kalbinden kılıcı çıkarıp başını keserken… Sonunda

Her bir hayallet ölünce kılıcı bir anda ellinde yok olup gitti.adam tekrar geldiği yoldan yürümeye ıslık çalarak sigarasını ateşini tüttürerek devam etti.

Aynı yollardan geçerken iki kadın sesi duydu bu biri şarhoş diğeri ayık olan iki kadındı. Bir adam onları rahatsız ediyordu ..

Adam derin bir iç çekerek uzaktan gördüğü olaya müdalle ettmeden yürümek istiyordu.ama kadınlardan ayık olan adamı görünce yardım istedi.

Adam kadının gözlerinin içine bakarak yolluna devam etmek istedi. kadınlara saldıran adama baktı.

Uzun boylu siyah gözlü baya yapılı bir adamdı. Kendisi bir insanın hayatına karışamazdı eğer karışırsa ne olacağını bildiği için görmezden geldi.

Ama adama baktığında adamın gözleri başka bir rengte parlıyordu.zaten kendisini görünce adam korkudan titremeye başlamıştı.

Adam
_ Ooo hayır!” Biri kaçmış demek dedi ellini arkaya götürdüğü an katana kılıcı belirdi.sarhos kadın çoktan sızmıştı bir kenara. ayık kadın şaşırdı..

Ölü ruh bir adamın bedeni elle geçirmişti.korkarak!
_ ben saddece bir şey sormak istiyordum.. dedi anda ölü ruhların efendisi kılıcılya adamın boğazını kesemek üzeryeken ruh adamın bedeni bıraktı.

Ama artık çok geçti ruh kaçmış .ölü ruhların efendisi bir adamı öldürmüştü.
Yanlışlıkla

Adam boğazını keserek ,bir balığın suda çıktığında çırpınması gibi adam boğazını tutarak çırpınmaya başladı …

Tags:
Paylaş
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account