674F3B1A-5BC7-4104-99E3-F9CA7F29E603

•YABANCI•

Korkuyla  yerimden sıçradım!

Her yerim kan ter içinde kalmıştı. Nefes alışverişlerim hızlanmış, soluklanmama izin vermiyor gibiydi. Üstümde olan bornozum, saçlarımda dün geceden  yarım kalan ıslaklıkla beraber kanepede uyuya kalmıştım. Tv’ den gelen ses, izleyemediğim filmi tekrarlıyordu. Sehpaya baktığımda, rüyamda düşürdüğümü sandıgım pastamın bir kısmı yenmiş duruyordu.Her şey rüyaydı. İçimden sevinç çığlıkları atmak gelsede, kabullenemiceğim gerçek aklıma dank etti. Görkem’in buraya silahla gelmesi rüyaysa, Mervey’le olan evliliği gerçekti. Yaşadığım şokun etkisiyle, yavaşça  esneyerek ayağa kalktım. Kendime gelmem için duş almam gerekti.  Fazla uyumanın cezasını çeker gibi başım ağrıyordu. Hemde fazlasıyla.! Kısa bir duş alıp, daha fazla oyalanmadan hazırlandım. Biraz olsun kendime gelmiştim. Aşağı indiğimde çalan zil sesiyle olduğum yerde kaldım. Hala rüyanın etkisinde korkuyla haraket ediyordum. Sabahın köründe kimdi? Daha fazla kendimi kuruntuya bırakmadan kapıyı açtım. Daha  yüzünü göremeden üstüme atılan kişiyle yere düşmüştüm. 

“Ahenk”  

“Alya “

Bu kız tam bir deliydi.  Öfkeyle burnumdan soluyarak  bakışlarımı ona çevirdim. “Niye geldin? 

 Hadi  geldin diyelim haber niye vermedin? “Kızarak söylediklerime şaşırarak bakıyordu. “Yoksa sen sonunda Görkem’i evemi attın.”

“Tabiki hayır saçmala! “ 

“O zaman girişler, çıkışlar bedava. 

Çekil şurdan çekil ”  Beni itekleyerek içeriye girmesi şimdiden daha çok sinir etmişti.

“Senin evin yok mu?” 

“Hayır yok ! Sen varken niye olsunki ?”

“Annem senin babanla evlenmeyecek boşuna heveslenip, evime taşınma.”

“Ha sen olayları bilmiyorsun kıyamam!Annen çoktan babamla yıldırım nikahıyla evlendi.” 

“Ne!  Bana sormadan mı ? Annem  öle bir şey yapmaz. Hem babamı çok seviyor. Onun için İzmir’de kaldı zaten. O! o bunu yapmaz!” 

“Yaptı bile. Herneyse çok Yorgun ve açım. bir şeyler hazırlarsın artık kardeşine.”Dalga geçerek söylediklerine, öfkeyle toz duman olmuştum. Yaylanarak kanepemde oturuyor, utanmadan keyfine bakıyordu. Sinirle elime telefonumu alıp, annemi aradım. “Şu an balayındayım. Bütün aramalara kapalıyım. ” Annem gerçekten bunu yapmış mıydı?!

 Daha fazla bu evde kalırsam katliam çıkaracaktım.  Dışarıya çıktığım da biraz olsun nefes alabilmiştim. Arabama binip, hemen  eski çalıştığım kafeye geldim. Sıra dışı mekan olması beni ayrı cezbediyordu. 

Teras kata çıktığımda, havada mavi  gökyüzünü kaplayan bulutlar, her yere rengini veren güneş vardı. Etrafımı saran manolya ağaçlarındaki koku, beni başka aleme götürmüştü bile. Ruhen, bedenen yenilendiğim başka alemdi burası. Sarmaşık çiçeklerle süslenmiş masaya keyifle oturdum. Bu görüntü, bu ortam içimde biriktirdiğim bütün öfkemi, sinirimi almıştı bile. Keyifle geçirdiğim bir saatin ardından, hesabı garsondan isteyip beklemeye başladım. Etrafı seyrederken başka masaya oturan çift dikkatimi çekti. Oraya bakışlarımı yoğunlaştırdığım da Görkem’ le, Merve’yi görmemle  bütün sinirlerim alt üst olmuştu. Birbirlerine sevgiyle içten bakışları, kalbimi öle dağlamıştı ki. Hemen hesabı ödeyip, oturduğum masadan kalktım.  Arabama  biniceğim sırada arkamda hissettiğim haraketlilikle  sırtımı döndüm. Karşımda iki tane adam vardı. Sorgular gibi baktığımda. Yüzüme yediğim dayakla, arabamın camına çarpmıştım. Daha ne olduğunu anlamadan burnuma zorla tutulan ilaç  kendimden geçmeme sebep olmuştu. Gözlerimi açtığımda etrafım karanlıktı. Ellerimi haraket ettirmek istediğimde, arkadan bağlanmış olduğunu hissettim. Kim beni bu hale getirmişti? 

Derdi neydi? Sorgular gibi iç sesinle hesaplaşıyordum. Yüzüme ve başıma aldığım darbe yeterince canımı acıtıyordu. Daha fazla dayanamayarak seslendim;

“Kimse var mı?”

Dememle ayak seslerini duyar gibi oldum.  Bir  anda yüzümdeki bağladıkları çaputu çözmesiyle,  özgürlüğüne kavuşmuştu gözlerim. Ortamda ki  ışığa gözlerim alışınca, bakışlarımı  bir türlü tanımlayamadığım adama çevirdim. Onun benimle ne derdi vardı ki!? Düşüncelerimden uzaklaşıp merakla sordum;

“Siz kimsiniz?” Kokuyla sorduğum soruya sadece tek cevap verdi. 

“Bunu zamanla öğrenirsin!

Görkem nerde? “

Öfkeli bakışlarıyla burnundan soluyan adam, tehdit vari  sesiyle beni fazlasıyla ürkütmüştü. Görkem’i hala seviyordum. Bu adamın eline vermeye niyetim yoktu.  Onu zamanla tanımam demek burdan çıkamıcağım anlamına mı geliyordu. “Benden ne istiyorsun? Ve neden seni zamanla tanımalıyım?”  “Sen sadece sorduğum sorulara cevap ver?”

“Ya vermezsem” Aldığı cevaptan tatmin olmamış gibi, iri cüssesiyle bana daha yaklaştı. Kulağımın  dibinde hissettiğim sesle, korkuyla yutkunmuştum.

“Sen ve ben  olmasını istemeğimiz çok şey  var! Ve ben isteğim dışında olan olaylara pek sıcak bakmıyorum. Herkese gerekeni yapmam gerek değil mi küçük kız? ” ürkütücü tonda  verdiği cevapla, tüylerimi diken diken olmuştu. “Sana başka soru daha Merve  soykıran’ ı tanıyor musun? ” İçimde oluşan buruklukla, sesim fısıldar gibi çıktı. “Sıradan bir arkadaş!” Yabancı adam söylediklerimi duymuş olucakki, yaşamış olduğu tatminsizliği daha da sinirlenerek gösteriyordu. Sen! Sen asla sıradan bir arkadaşı olamazsın bana yalan söyleme! 

Sinirlenerek söylediklerine, öfkeli sesimle karşılık verdim; 

“Belki önceden yakın iki kan kardeştik. Ama gördüğün gibi şimdi sevdiğim adamla evleniyor.”

“Evlenemez o zaten benimle evlendi. “

Duyduklarımla şok üstüne şok yaşadım. Nasıl bir oyunun içindeydim ben?! 

“Aradığın cevap ben değilim.” 

“Bundan sonra aradığım cevap sen olacaksın!” Dedi tehdit kokan sesiyle.

Boğazıma öfkeyle yapışan el beni gerçek dünyaya döndürdü. Nefes alamıyordum artık. Çırpındıkça daha da nefesimin kesildiğini hissettim. Bir anda ellerini boynumdan çekmesiyle, öksürük krizine girdim. Yavaş yavaş kendimi bulduğumda, benden cevap bekleyen bakışlarına zar zor söylediğim tek  cevap eşlik etmişti. “Ta ..tam .. tamam!” 

“İşte şimdi yola geldin? “

“Bora ?”

“Efendim abi?”

“Bu kızı benim eve götür.”

“Tamam abi. “

“Ne evi ? “ 

Bakışları bana döndüğünde. İçim allak bullak olmuştu. 

“Artık sende bu işin içindesin  bana yardım ediceksin!”

“Ne işi ? Ne bahsettiğinden bile haberim yok. Hem beni ailem merak eder. Bağırarak söylediklerim, umursamadan gidişiyle toz duman olmuştu.  Nedenini bile bilmediğim  bir şeyin  bile cezasını yine ben çekiyordum. Kimin eline düşmüştüm ben?

Tags:
Paylaş
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account