20210624_230939

BEN KİMİM

Şirketimizin kuruluş balosuna katılan insanları izliyorum.Hepsinin yüzünde sahte bir gülmesemeyle bana ve nişanlıma yaklışıyorlar.Küçüklüğümden beri bana söylenen sahte itiraflara o kadar alıştım ki artık insanların laflarını bitirmesini beklemeden onlardan kaçıyorum.

Elbiselerimin eteklerinden tutarak sahte bir gülümsemeyle”Ben artık gideyim mağlum sizin konuşçaklarınız vardır.”

Nişanlım kolumdan tutarak sahte bir gülümsemeyle kulağıma eğilip”Bu insanlar bizim şirketimiz için yatırım yapmak için burada”diye fısıldadı.

Kolumu çekip kravatını düzeltirmiş gibi yapıp kısık bir sesle”Sana bu işlerle uğraş diye para veriyoruz şimdi gidip arkadaşlarımla eğleneceğim istersen işin bitince gel”

Karşılarında birbiriyle ilgilenmeleri izleyen çifti gören pontasiyel ortaklarımız bize imrenerek bakıyorlardı.Bugünkü rolümü hakkıyla oynamanın gururuyla arkadaşlarımın yanına gittim.

Küçüklüğümden beri benimle arkadaş olması için babam tarafından annesine verilen bol sıfırlı paranın hatrına yanıma yaklaşan Aslı yine babamın parasıyla alınmış elbisesiyle gösteriş yapıyordu.

Babam hayatımdaki boşluğunu kapatmak için bana hep paralı oyuncaklar almıştı.Yüzüme karşı bana sevgi ve arkadaşlık gösteren arkamı döndüğümde ne kadar şımarık ve kibirli biri olduğumdan bahsediyorlardı.Kimileri ise babamdan daha fazla para koparmak çin benim hakkımda kötü söylentiler yapıp benim kibirli ve soğuk bir insan olduğumdan bahsediyorlar ve benimle arkadaş olmamanın ne kadar zor olduklarından bahsediyorlardı.

İlk başlarda insanlara sevgi dolu bir kız olduğumu göstermek istedim ama insanların bana olan yaklaşımlarından sonra onlara istedikleri o kibirli ve şımarık Artemis rolünü oynamaya başladım.İlk başlarda oynadığım bu rol daha sonradan kimliğimin eksilmez bir parçası oldu.

Babam gözleriyle beni yanı çağırdı.Beni ortaklarına tanıtıp benim üzerimden ortakları üzerinde şirkete karşı bir güven bağı kuracaktı.Peki ya ben buna izin verecek miydim?Tabiiki de hayır en büyük dileğim bu şirketin içindekilerle beraber batmasıydı.

Leyla yüzüne kondurduğu sahte gülümsemeyle babasının yanına doğru ilerledi.Artemis,babasının koluna girerek babasına yakın bir kız imajı çiziyordu.

Babası gür sesiyle”Sizi kızım Artemis Özkan’la tanıştırayım kendisi benim kızım ayrıca şirketin veliahtı.”

Ortakların birinin oğlu elimi dudaklarına kısa bir buse bıraktı ve her zengin erkeğin yaptığı bana kur dolu sesiyle”Sizinle tanışmak benim için onur Artemis Hanım”

Salonun diğer köşesinde oturan nişanlım çaktırmadan beni izliyordu.Nişanlımın en büyük korkusu benim başka bir zengin erkeğe aşık olup şirketin ceoluğunun elinden alınmasıydı ve ben bu korkuyu beslemek için elimden gelini yapıyordum.

Bana kur yapan zengin adama cilveli bir gülümsemeyle”Benim için de sizinle tanışmak bir zevk”

Oğluyla iyi anlaşmamı sevinen ortak beni oğluyla yalnız bırakmak için”Gel seni Özkimya’nın sahibiyle tanıştarayım”

Bana dönüp genişçe bir gülümsemeyle”Babanızı 5 dakikalığına ödünç alacağım küçük hanım efendi.”

“5 dakika sonra babamı geri alırım ama”

“Tabiiki de 5 dakika sonra babanız sizin”

Babamın uzkalşmasını bile beklemeden ismini dahi hatırlamadığım genç herkesin beni tavlamak için söylediği sözleri tekrar ederken ben nişanlıma inat ona gülümsemeye devam ediyordum.

Bir süre gencin sesi giderek fısıltıya döndü.Her ne kadar bundan şikayet etmezsem onu susuturan sebebi merak etmek için arkamı döneceğim sırada belimde bir el hissettim.Sevgili nişanlım benim kime ait olduğumu göstermeye çalışıyordu.

Oğuz tehditkar bir sesle”Umarım nişamlımla sohbet etmek hoşunuza gitmiştir.”

Genç adam nişamlıma duyduğu korkuyla”Ben köşede arkadaşlarımı gördüm izin verirseniz ona bir selam vereyim.”diyerek arkasına bile bakmadan koşarak uzaklaştı.

“Erkeklere acı artık onlara daha fazla umut verme sonra kırık kalpleriyle ortalıkta geziyorlar”

“Elimde değil.Sen de biliyorsun ki yakışıklı erkek görünce dayanamıyorum.Bunu en iyi sen biliyorsun boşuna magazin müdürleriyle her gün telefonda yaptığın konuşmaları unuttun mu?”

Nişanlımın kıskançlığını izlemeye dayanamayan Aslı kendini belli etmek için nişanlıma gözlerini dikerek balkon’a doğru ilerledi.

“Sen de peşinden git bence sevgili arkadaşını teselli etmek isteyebilirsin”

“O senin de arkadaşın hem senin teselli etmen daha uygun olur”

Onu canını acıtmak için kibirli sesimle”Ona ayıracak bir vaktim yok hem merak etme ilginin karşılığını mutlaka elde edersin”

Konuklarla ilgilenmeye çalışırken aklımın bir köşesi Oğuz’daydı her ne kadar onun canını yakmak için söylediğim kelimeler benim canımı yakıyordu.İçimden kaçıncı defa ettiğimi unuttum duayı tekrarladım.

“Ne olur onun yanına gitmesin”diye yaptığım safça duanın cevabı 5 dakika sonra telefonuma mesaj olarak gelmişti.

“Balkondalar”

Etrafımı dolduran insan selini yararak balkona doğru ilerledim.Nişanlımla hararetle tartışan Aslı”Artık dayanamıyorum”diye bağırıyordu.

“Bağırma artık bizi duyacaklar”

“Duysunlar umrumda değil sanane kimle takılırsa takılsın niye aralarına giriyorsun?Yoksa ona aşık mısın?”

“Tabiiki de hayır,onun gibi kendini beğenmiş küstah birine nasıl aşık olabilirim?”

“O zaman problem ne bırak kimle olmak istiyorsa olsun”

“Yıldırım Bey beni bu şirketin başına kızının nişanlısı olduğum için oturturdu Artemisten ayrıldığım an her şeyimi kaybedeceğim”

Aslı çocukluktan beri insanları etkilemek için timsah gözyaşlarını akıtarak konuşma huyunu kullanarak nişanlımı etkisi altına almak istiyordu.

“Ben daha ne kadar katlanacağım bu duruma?”

Oğuz,Aslı’yı kollarının arasına alarak”Çok yakında kavuşacağız Aşkım sadece birazcık daha bekle”

Karşımdaki sahne bir film sahnesi olsa gözyaşlarımı tutamazdım ama benim iki paralı oyunacağımın bu ihanetini onların yanına bırakmaycaktım

BEN KİMMİYİM SİZE SÖYLEYEYİM BEN ZENGİN OĞLANLA FAKİR KIZIN AŞK YAŞAMASINI ENGELLEYEN KÖTÜ KADINIM VE ELİMDEN GELDİĞİNCE BU AŞKI ELGELLEYECEĞİM TAKİ HEDEFİME KAVUŞUNA KADAR. YA HEDEFİME ULAŞINCA ONLARA NE YAPACAKTIM?TABİİ KİDE ONLARIDA KENDİMLE BERA PEBER KÖR ATEŞTE YAKACAKTIM.

Tags:
Paylaş
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account