Müzeyyen

  30. Haziran.2021 Çarşamba 
                                 İSTANBUL 
 Dün yine işimle ilgili bir canlı yayına davet edildim. Sürpriz davetin sahibi değerli yazar arkadaşım İlyas Korol olunca, hayır demem mümkün olmazdı.  
  Ben İlyas hocayı İstanbul’a gelmemin 2. Yılında tanıdım. Yazarlık serüvenimin ivme kazanması ile birlikte tanıdığım güzel insanlar listeme dahil ettim kendisini. Aslında o bana değer ve bilgi katan bir yazar oldu. Şöyle ki, benim fantastik kitaplara olan önyargımı kırmamın yanı sıra,  yazma teknikleri ile ilgili de harika bilgiler aktardı.  
 İşte bu sebepten dolayı,  dün ana oğul gittiğimiz Üsküdar gezimizin ardından , yaptığı canlı yayın davetine pijamalarım ile katıldım. Komik!!!!
Sekiz aydır moderatörlük yaptığım İzbırakan Kalemler görse , tebessüm ederlerdi eminim.  
Gerçi bir tanesi olan, kıymetli ve en değerli insan olan, sayın Ahmet Egin’de benim hatırımı kırmayıp geldi ve beni mutluluktan havalara uçurdu. İyikim..
İyiki tanımışım ONU. 
  İyiki de katılmışım  dünkü yayına. İyiki herkes para için geberirken , iyiki YAZAR Müzeyyen Eser olmuşum. Para kazanamasam da, başta kendime sonra da işime AŞIĞIM ŞÜKÜR.
 Bu yayında bu blogun sahibi Emine Duru hanımı da tanıma şansına eriştim. Bu gibi bir işim olduğu için, paralar yerine güzel insanlar biriktiriyorum ben. Baktım ki Emine hanım, tam kafama göre.  Saygıdeğer bir kadın, şu an yazdığım sitede yazmamı teklif edince derhal,  bilgisayar özürlüsü biri olarak siteye üye oldum.  Emine hanım bana yazmam için bir yerden daha bir kapı açmış oldu.  Watpadd isimli uygulamanın , uzun yıllardır kullanıcısı olan bendeniz Yazar Müzeyyen Eser de koşarak sizlere geldim. İstedim ki elin yabancı menşeyli blogu yerine, yurdumun güzel insanı, Emine Duru yol olsun bizlere.  Otuz yıllık günlük  yazma serüvenime artık kısmetse burada devam edeceğim. Allah sağlık verdiği sürece kalemim buraya da değecek. 
 Bu ara hiç aklıma gelmeyecek kadar meşgulüm.  Bir sosyal medya grubu olarak başladığım İzbırakan Kalemler  şu an çok güzel yerlere geldi ve beni de peşinde sürükledi.  Ben yazma ve okuma sevdası sayesinde geldim bugün bulunduğum yere. Nasip olursa kendi kurduğumuz yayınevinin, YAYIN DANIŞMANI olarak işime devam edeceğim.  Hobim kazanç kapım olacak kim bilir? Ve ben yine en iyi bildiğimi yapıp OKUYACAĞIM. 
 Yirmi beş yıl yarı tecrit yaşadığım hayatımı kurtaran tek şey okuma ve yazmaya olan tutumdur. Öğretim hayatımı aşk için yarı yolda bıraksam da, kendimi eğitip, yetiştirmeyi asla ihmal etmedim. 
 Okumak ibadet, yazmak ise Tutku benim için. 
 Her yeni kitap, benim için farklı bir dünyanın kapısı. Anahtarı ise OKUMAK.
 İşte kendimde aldığım kararı , yine kendimce burada sürdüreceğim kısmetse. 
 Hayattaki gayem, doğru bildiğim güzele dair ne varsa, hepsini daha çok insana ulaştırmak.  Kendim ve sevdiklerimle kurduğum tertemiz dünyamı herkese bulaştırmak.  Ben insanım, hata da yaparım, ancak amacım odur ki, hatalarımı minimize ederek, doğru yoldan şaşmamak ve kimseyi de şaşırtmamaktır. 
 Ben aciz bir kulum, ne haddimi aşarım, ne de kimsenin hadsizliğine müsaade ederim!  Sevgi odaklı bir dünya için doğmuş ve öyle de yaşıyorum.  Yaratılanı YARADAN’dan ötürü seviyorum. AŞKI DA İSTİYORUM…
GÖNLÜMÜN DERİNLİĞİ AŞK İLE DOLU….HAK EDENE TABİKİ….
  Haddini bilen herkese gönül kapım açık, buyurun başımın üstünde yeriniz!
 Bunları neden yazdım biliyor musunuz? 
  Çünkü ben yüreğimi ortaya koyup kendi yaşadığım her şeyi sizlere yazarak anlatma deliliğini gösteriyorum. 
 Yüreğimle SAYFA, gönlümle KALEMİM.
  SAMİMİYETİNİZE GÜVENDİĞİM İÇİN SEVGİYLE TÜM OKURLARIMI KUCAKLIYORUM. 
  SAYGI ,HÜRMETLER VE SEVGİLERİM İLE EMİNE DURU HANIM’A VE TABİ Kİ DE İLYAS KOROL’A. 
ÖZEL OLAN DUYGULARIM İSE ÖZELE.
O KENDİNİ BİLİYOR.  
    HEPİMİZ ALLAH’A EMANET OLALIM.
  KIRMIZI SAÇLI, ÇILGIN YAZAR.
    MÜZEYYEN ESER. 

Tags:

Paylaş
1 Yorum
  1. mirzam 2 sene önce

    Kırmızı saçlı kadın, senin yazdıklarını Allah nasip ettiği sürece okuyacağım. İlyas’a benim de teşekkürüm var. Bu akşam canlı yayın yapsana anne diyen oğluma. Güzel insanlar haneme bir çentik daha koydum. Öğreneceğim çok şeye sebep olacağını tahmin ediyorum. Hayatımıza hoş geldin Kırmızı Saçlı Kadın.

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account