images (1)

Şerli varlık yaşlı adamın sözlerinden sonra öyle bir bağırdı ki adeta yer yerinden oynadı. Başta yaşlı adam olmak üzere orada bulunan herkes yere kapaklandı.

Yaşlı adam yere kapaklandıktan sonra boğulur gibi ses çıkarıyordu. Yüzü sapsarı kesilmişti. O sıra genç adamla gelen diğer kişi yüksek sesle Ayetel kürsiyi okumaya başladı. O bitince Felak ve Nas surelerini okudu, ardından Saffat Suresini. Okuması bitince yaşlı adam kendine geldi ve ayağa kalktı. kalkar kalkmaz Arapça sözler söylemeye başladı. O söylerken şerli varlık ve onunla beraber gelenler çığlık atıyorlardı. Az sonra çığlıklar bitti ve şerli varlıklar ortadan kayboldu.

Şerli varlıklar ortadan kaybolunca yaşlı adam onlara çemberden çıkın dedi. Onlar, yaşlı adamın sözlerinden sonra çemberden çıkınca genç adam ona:

        ‘Hocam bitti mi?’ dedi endişeli bir sesle.

        ‘Evet, bitti’ dedi yaşlı adam ‘En ufak bir ihmalde onlar yine peşine düşerler. O yüzden bundan sonra dikkatli ol’

        ‘Allah senden razı olsun hocam’ dedi genç adam, ardından cebinden bir miktar para çıkarıp hocaya uzattı. Bunun üzerine hoca parayı geri çevirerek ona:

        ‘Bu işleri Allah rızası için yapıyoruz’ dedi ve genç adama dönerek ‘Senden Allah razı olsun. O ayetleri okumasaydın onlar hepimizi yok etmeden rahat durmayacaklardı’

Yaşlı adam, işleri bitince muska yazarak genç adama verdi ve banyo hariç hiçbir zaman çıkarmamasını tembihledi. Ardından onları yola vurdu. Genç adam ve yanında gelen kişi el sallayarak oradan uzaklaştılar.

Tags:
Paylaş
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account