Chrysanthemum

HÜZÜN DOLU BİR AKŞAMIN MUTLULUĞA  DOĞRU GİDEN YOLU

Saat Dokuzu gösteriyordu. Mustafa meyhaneye geldi. Oturduğu masadan garsona sesledi. Yanına gelen garsondan bir bira ve biraz meze istedi. Karşı masadan oturan remzi ses tonu tanidı. Karşı tarafa baktığında Mustafa göründü. seslendi, Mustafa sesin geldiği yöne baktı remziydi .o ,Dedi remzi sende mi buradasın. Remzi Mustafayı masaya davet etti .garsona Mustafa’nın siparişlerini masaya getirmesini hesabında kendisine yazılmasını istedi. Mustafa kalkıp remzinin masaya oturdu. Siparişler geldi.
Hayırdır Mustafa buralara pek gelmezdin seni buraya hangi rüzgar attı.
Mustafa bardağa doldurduğu birayı ağzına götürüp bir yudum aldıktan sonra seni hangi rüzgar attı ise benilde o rüzgar attı. Güldü remzi vallahi beni keyfim attı buraya, ama seni keyfin yok söyle bakalım ne oldu.
Mustafa Remziye bir göz attı. Açılıp açılmamak konusunda biraz düşündü. Remzinin samimiyetine güvendi, Sorma dedi. Yürek acısı, o kadar çok sevdiğim değer verdiğim kadın benden ayrıldı.  o kadar çok alışmıştım ki varlığına şimdi yokluğu ağır geliyor bana ne yapacağım bilmiyorum dedi.
Önünde ki rakıyı yudumlayan remzi son zamanlar tartışma yaşadınız mı peki dedi,
yani, her ilişki de olduğu gibi olur ,ama sürekli yaşadığımız bir şey değil en son iki ay önce oldu. Aklım almıyor bu işi .Remzi, kaç gün oldu ayrılalı ,yeni dedi  Mustafa daha 2 gün oldu elim telefona gidiyor sürekli onur yapıp arayamıyorum ama aklımdan da çıkaramıyorum
bak dedi dostum hayat senin gibi acı çekenlerle Dolu. Kimi sevdiğini toprağa gömüyor .kimi de sevdiğinin ihaneti ile yıkılıyor. Sen bunları yaşamakla ötekilerden daha iyisin
seven insan kolay kolay birinden vazgeçmez. Vazgeç ende nedensiz sebepsiz bir şekilde açıklama yapmadan ayrılmak istiyorum diyorsa  seni hiç sevmemiştir. Sana bir açıklama yaptı mı dedi. Mustafa biranın dibini dökerken garson bir tanede deyip Remziye bakarken evet yaptı,
ailevi sorunlar yaşanmış yakınları beni onunla görünce babasına benden bahsetmiş artık ne demişse babası gürlemiş evde içkici sarhoş çalışmayan biri olduğumu düşünmüş böyle biriyle senin ne işin var demiş.
Babasına her ne kadar bunların yalan olduğunu söylemiş olsa’da babası kızına inanmamış. Düşünsene remzi bir baba kızının sözüne değil, bir başkasını sözüne inanıyor. Söyleyenin de adını vermemiş.
bak dostum dedi remzi Mustafa’nın gözüne bakarak kız seni seviyor kendini üzme ,bir kaç gün bekle kızı sıkma ve sen kızdan önce babasıyla konuş.al babasını yanına çalıştığın işi, oturduğun evi,  göster buna rağmen kızını senden uzak tutarsa,  art niyetli ve kızına yalan söylüyor belki de kızını bir başkasına vermek istiyor dedi
Bu söz Mustafa’nın canlanmasına neden oldu. Neşesi yerine geldi. Geç saatlere kadar içti.mutluluk içinde yudumladı içkileri.
Ertesi gün kızın babasını görmeye gitti sordu soruşturdu babasını buldu. Kendisini tanıtarak ben kızınız ile birlikle olduğu kişiyim dedi adım Mustafa benim hakkımda söylenen her şey yalan size bunları kanıtlamak istiyorum dedi. Kızın babası nasıl kanıtlayacaksın dedi, size yıllarca çalıştığım işi, patronumu, evimi, göstererek dedi. Kızın babası, çalışıyorsan işte olman lazım değil mi dedi, Evet işte olmam lazım ama iş yerinden izin aldım bugün için, çünkü iki gündür uyuyamıyorum bu yüzden bugün size bütün doğruları göstererek üstüme atılan iftirayı temizlemek istiyorum.
kızın babası teklifi  kabul etti. İlk önce iş yerini gösterdi. İş yerinde ki arkadaşları patronunu tanıttı sonra evini gösterdi. Babası ikna oldu. Mustafa ya dönerek kaç yıldır birliktesiniz dedi. Mustafa 5 yıl oldu dedi o zaman sen kızımı o yalıyorsun dedi .Mustafa şaşırdı, Hayır öyle bir şey yok dedi.Madem kızımı seviyorsun o zaman bugüne kadar neden gelip istemedin dedi bir ay sana müsaade ya kızımı istersin ya da kızımı unutursun dedi. Tamam dedi Mustafa en kısa zaman gelip isteyeceğim ve bir hafta sonra haber verip istemeye geleceğini söyledi.

bütün hazırlıklar yapılmış kız evine gidilmiş kızı Allah’ın Emri peygamberin kavli ile kız istenmiş babası kızı vererek iki aile mutluluğa adım attı.daha sonra kendisine bu aklı veren arkadaşı remzinin evine gitti hem ona yardımlarından dolayı teşekkür etmeyi bir borç bilmiş hemde düğün kartını ona sunmuştu.bu duruma sevinen remzi  mustafaya sarılarak onu tebrik etti.

Tags:
Paylaş
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account