images

Aslında onun kurtulmasına vesile olan bilgisayarına gelen mesajdı. O gelen mesaj üzerine Allah Teâlâ’ya dua etmiş, ondan sonra başının bağlı olduğu ip kopmuş ve böylece kurtulmuştu.

Tarık, tövbe ettikten sonra ayağa kalkıp bilgisayarına yöneldi. Maksadı mesajın kimden geldiğini öğrenmek ve mesajın ne olduğunu anlamaktı.

O bilgisayarın olduğu masaya geldikten sonra masasına oturdu. Onu açıp mesajına baktı. Mesaj o gizemli kızdan geliyordu.

Gelen mesajda şöyle yazıyordu ‘Dün gece rüyamda seni gördüm. Ateşe doğru gidiyordun. Tam içine düşecektin ki birden durdun ve geri döndün. O rüyayı gördükten sonra uyandım ve seni düşündüm. Gün boyunca sana yazmayı düşündüm, ama bir türlü buna muvaffak olamadım, ta ki bu saate kadar’ diyordu.

Mesajı görünce ağlamaya başladı. Demek ki Allah Teâlâ onun kötü yollara düşmesine müsaade etmiyordu. O yüzden mesajı bu zamana kadar geciktirmişti.  

Mesajı gördükten yarım saat sonra o da gizemli kıza mesaj attı, mesajında ‘Sen kimsin, düştüğüm bunalımdan beni her zaman kurtarıyorsun?’ diyordu.

Gizemli kız ona anında cevap verdi, o da mesajında şöyle diyordu ‘Zamanı gelince her şey ortaya çıkar. O yüzden benim kim olduğumu merak etme. Önemli olan senin iyiliğin’ dedi mesajında.

Tarık, onun kim olduğunu iyice merak etmeye başladı, bu mesajdan sonra.

Acaba o kimdi? Neden bu kadar kendisini merak ediyordu? Hatta iyiliğini düşünecek kadar ileri gidiyordu. Kendisini bu kadar iyi tanıdığına göre, o mutlaka çok yakından tanıyan birisi olmalıydı.

Tags:
Paylaş
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account