images

Türkan, duruşmadan çıktıktan sonra hayli sinirliydi. Nasıl olurda karşı taraf yalancı şahitlikte bulunabilirlerdi. Yalancı şahitlik yapması için o tanığa ne sunmuş olabilirlerdi. Bunu araştırıp bir daha ki duruşmaya kadar ortaya çıkarmalıydı. Ortaya çıkması için de ancak tanığın takip edilmesiyle mümkün olabilirdi. Bunun için savcılığa gidip tanığın takip edilebilmesi için izin istenildi. Savcılıktan gerekli izinler çıkarıldıktan sonra onu adım adım takip etmeye başladı. O nereye gidiyorsa o da oraya gidiyor delil toplamaya çalışıyordu. Bu takip sonunda meyvesini vermiş, Büşra’yı içeriden çıkaracak delil bulunmuştu.

Selma Hanım, mahkeme salonundan çıktıktan sonra söz verdiği gibi Selen’in banka kartına yüklü bir miktar para yatırdı.  Yatırılan bu para onlara ömür boyu yeter ve artardı.

Selen, istediğini almıştı. Aldığı bu parayla ailesini ömür boyu bakabilirdi, ama huzursuzdu. Büşra’nın sözleri sürekli aklına geliyordu. Ya o doğruysa, o zaman ne yapardı. Eğer onun sözleri doğruysa hem bu dünyasını hem de ahretini yakmış olacaktı. İşte bundan dolayı huzursuzdu. Üstelik mahkemeden sonra oğlu sürekli hastalanıyordu.

Gece uykusunda ateşler içerisinde olduğunu görüyor, bundan dolayı dehşetle uyanıyordu. Uyandığında oğlunu hırıltılar içerisinde olduğunu görüyordu. Onu hırıltılar içerisinde görünce de hemen hastaneye götürüyordu ama nafile. Doktorlar onun bu haline bir türlü çare bulamıyorlardı.

Gecesi gündüzü birbirine karışmıştı. Bundan dolayı hali hiç iç açıcı değildi.  O bakımlı Selen gitmiş, yerine bakımsız pejmürde Selen gelmişti.

Onun bakımlı haline gıpta eden ve onunla beraber olmak isteyen diğer hizmetçiler, onu pejmürde halini görmeye başladıktan sonra artık ondan uzak durmaya çalışıyorlardı

Yalancı şahitlikte bulunmak ona pahalıya mal olmuştu. Hem o hadiseden sonra kendine bakmayı bırakmış, hem de oğlunun gözlerinin önünde eriyip gitmesine seyirci kalmıştı.

Tags:
Paylaş
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account