IMG-20220923-WA0002
  1.               BAŞLANGIÇ

BÖLÜM 1

Merhaba ben Richard ben dominik’te küçük bir kasabada annem ve babam ile yaşıyorum. ailenin tek oğluyum dominikte’ki bu kasabayı çok seviyorum bu küçük kasaba’da Stev’e adında bir arkadaşım var kendisi bana babamın teknesini nasıl, süreceğmi, nasıl, tamir edeceğimi anlattı. ama ben tamir etme olayını tam anlayamadım? için pek başarılı değilim ama yinede bir şeyler öğrenmiştim ve ayrıca bu kasaba bize karşı pek samimi değiller.annem bazen komşularla kavga eder bizim geçimimiz ise bunlar annem bahçedeki meyveleri toplayarak pazar’da satar. ben ise balıkçıyım babam iki hafta önce Bir kaza yüzün’den iki bacağını kaybetti! bu yüzden babamın yerine ben balıkçılık yapıcam artık uyumalıyım yarın erken kalkıp teknemin bakımını yapacağım.

8 SAAT SONRA 

GÜNAYDINNN.                                           Erken saatlerde kalktım yemek yiyip teknemin bakımın’ı yapıcak’tım yani tam bilmesemde babam’dan ve stve’den gördüklerimi deneyeceğim. teknenin motoruyla uğraşmam baya zamanımı aldı ama motoru az çok olsa’da bir şeyler yapmıştım ve artık yani denize açılma zamanı geldi. herzaman’ki gibi aynı yere balık tutmaya çıktım demirimi attım aşağı depoya inip oltamı kovamı ve yemleri alıp yukarı güverteye çıktım. başladım balık tutma’ya aslında balık tutmak eğlencelidir bazen tutarsın bazen hiç tutamssın ama ben tutmayın’ca sinirleniyorum.!sadece sabırlı olmak gerek oltamı attım beklemeye başladım neredeyse üç saat boyunca bekledim sadece dört balık tutabilmiştim. buna sinir olup bir km uzaklaştım bura’ya gelip demir attım şansımı burada deneyeyim başla’dım yine beklemeye. 

Balık tutabilmiştim bolluk vardı çünkü derin sularda, dım biliyorum çok uzaklaşmıştım! 2 saat daha burada balık tutmaya devam ettim artık geç olmuştu akşam yemeği ve satacak balık çıkmıştı. çok yorgundum artık gitmeliyim tam gidiyordum’ki bir sorun ile karşılaştım! teknemin motoru çalışmıyor’du bozulmuştu ben motoru yanlış tamir etmiştim bu bir hayal kırıklığıydı aşağı depoya inip tamir çantasını aldım tamir etmeye çalışacaktım motora üç saat tamir etmeye çalıştım. ama yapama’dım başaramadım belki arıza benzin deposundadır diye düşünerek benzin bidonlarını alıp benzin deposuna gittim. ama benzin deposuda doluydu geri yukarı çıkıp tamir etmeyi tekrar denedim ama yine yapamadım 3 saat boyunca uzunca bir süre uğraşma’ma  rağmen tamir edememiştim artık pes ettim. çok yorgundum batan güneşi izlerken oracık’ta bitkin düşüp uyuya kaldım.

 

                     KORSANLAR

 

BÖLÜM 2 

Uyandığımda akşamdı etrafta silah sesleri geliyordu gözümü aralayıp baktığımda silahlı korsanlar teknemi yağmalamaya başladılar ben kalkıp kaçmaya çalıştım ama bir korsan silahının kabzası ile bana sertçe vurdu çok ağır darbe yemiştim yerden kalkamadım sadece gözlerimi aralayıp bakabildim korsanlar herşeyi yağmalıdıklarından sonra teknemi ateşe verdiler beni iki korsan yanıma gelip kollarımdan tutup kendi teknelerini götürürken yanan teknemi izleyerek götürdüler hızla bir bölmeye attılar 

BEN oranın nasıl bir bölme olduğunu anlamadım kafama aldığım darbe ve yorgunluktan tekrar bitkin düşüp bayıldım 

7 SAAT SONRA 

Uyandığımda sabahdı teknenin zindandaki küçük bir delikten yansıyan üstteki demir parmaklık tan güneş ışıkları içeri giriyordu güvertede koşuşturma Vardı. DEVAM EDECEK

Tags:
Paylaş
1 Yorum
  1. LEYLA ADAR 8 ay önce

    Hikayen hayırlı olsun kardeşim noktalama işaretleri kullanman lazım yazi da.

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account