duygusal-zeka-yuksek-ozellikler

        Ali aldığı bir haber nedeniyle üzülmüştü. O yüzden işini gücünü bırakıp köyüne gitti. Aldığı haber doğruydu. O, çok sevdiği babaannesi vefat etmişti. Anne ve babasını çok küçük yaşta kaybettiği için ona, bu yaşına kadar bakan ve büyüten oydu. O, vefat edince tamamen kimsesiz kalmıştı. Bu yüzden de ne yapacağını bilemiyordu.

        Babaannesinden ve çalıştığı işten dolayı hali vakti yerindeydi, ama bugüne kadar huzursuz bir şekilde yaşamıştı. Neden huzursuz bir şekilde yaşadığını bugüne kadar öğrenememişti, ta ki babaannesinin ölümüne kadar. Onun ölümüyle öğrendiği gerçekler onda şok etkisi meydana getirecek ve neden huzursuz olduğunu öğrenecekti.

        Onun ölüm haberini aldıktan hemen sonra yıllık izne ayrılıp babaannesinin köyüne geldi. Ona son kez torunluk görevini yerine getirmek için cenazesini yıkattırdıktan sonra, arkasından da cemaatle beraber cenaze namazını kıldı. Ardından onu toprağa verdi.

        Onu defnettikten sonra bir hafta boyunca taziyeleri kabul etti. Bu bir hafta boyunca o kadar giren ve çıkan olmuştu ki bu duruma çok şaşırmıştı. Zira babaannesiyle kaldığı o günlerde evlerine giren çıkan olmazdı. Demek ki kendisinin bilmediği bir şeyler vardı. Ayrıca aklına babaannesinin çok sevildiği düşüncesi bile gelmişti.

        Taziyeleri kabul ettikten sonra dönüş vakti gelmişti. Bu yüzden babaannesinin evini toparlamış arabasına binmişti. Ali, arabasını çalıştırıp tam köyden çıkacaktı ki köyün muhtarı aniden arabanın önüne geçti. Onun yüzünde az kalsın kaza yapacaktı. Onu son anda görmese beklide çarpabilir, yaralanmasına sebep olabilirdi. Hatta ölümüne de…

Arabayı son anda durduran Ali, o sinirle aşağıya indi. Adam geri çekilmeyip üzerine gelse, tekme tokat girebilirdi. Onun muhtar olduğunu fark etmesiyle bütün siniri bir anda yok olup gitti.

Onun muhtar olduğunu anlayınca yanına giderek:

            ‘Hayrola muhtarım. Beni bu şekilde durdurduğunuza göre mühim bir şey olmalı’ dedi, merak içerisinde.

Onun bu sözleri üzerine muhtar:

           ‘Evet yavrum. Sana mühim bir haber vereceğim. Vereceğim bu haber seninle alakalı’ dedi, onu iyice merak içerisinde bırakarak.

Muhtarın sözleri üzerine:

           ‘Nee, benimle mi alakalı’ dedi Ali.

Onun, merak içerisindeki sözleri karşısında muhtar:

           ‘Evet, seninle alakalı, hem de o çok sevdiğin babaannen hakkında’ dedi ve bir müddet bekledi. Söyleyeceği sözü nasıl söyleyeceğini düşündü. Anlatacağı gerçekleri, karşısındaki genç kaldırabilir miydi? İşte bunu bilemiyordu, ama gerçekleri anlatmak zorundaydı. Zira gerçekleri anlatmayıp saklasa ömür boyu vicdan azabı çekebilirdi.

           ‘Evlat, senin annen yaşıyor’ dedi muhtar, sessiz bir şekilde. Bunu duyan Ali, duyduklarına inanamamış bir şekilde:

    ‘Nee, ama bu nasıl olur. Annem ve babam kazada öldü. Sen kalkmış annen yaşıyor, diyorsun’ dedi şaşkın bir şekilde.

Tags:
Paylaş
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

© 2023 Yazokur. Sizin için sevgiyle hazırlandı. MacroTurk

İletişim

Sizlere daha iyi hizmet edebilmek için bize mail gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor
error: İçerik Korumalı

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account